Ogłoszenia Duszpasterskie – 2017. 03.12

Ogłoszenia Duszpasterskie – 2017.03.12 (Druga Niedziela Wielkiego Postu)
*. Nasze doroczne Wielkopostne Rekolekcje Parafialne przewidziane są na piątek i sobotę oraz Piątą Niedzielę Wielkiego Postu – szósta to już Niedziela Palmowa. Zaczynamy 31 marca. Rekolekcjonista to Ks. Ireneusz Pyzik. Jest to młodziutki ksiądz Salezjanin, od niedawna w Nicei. Temat; Uczniowie Chrystusa we współczesnej Europie Zachodniej. Temat bardzo aktualny, skierowany wprost do nas, dotyczący czasu i miejsca, w którym jesteśmy. Jeżeli mówię o rekolekcjach już teraz, to po to aby się nastawić na to wielkie wydarzenie połączone ze spowiedzią. Dodam jeszcze, że Pan Bóg na ten rok dał nam rekolekcjonistę o dużym bagażu intelektualnym i bardzo miłej powierzchowności.

*. W piątek – Droga Krzyżowa – Garibaldi – godz. 19.00
Zapraszam i zachęcam. Umiejmy pokonać przeciwności, zmęczenie, apatię. Niech nie odstraszają nas trudności z przejazdem, zakorkowaną droga, przeciwności z parkowaniem w pobliżu kaplicy. To wszystko ofiarujmy P.Jezusowi niosącemu krzyż, który On podjął za nas.

*. Spowiedź – Rekolekcje – będzie nas 4 księży. (Pyzik, Koch, Bogacki, Rosiek) Jest wybór.

*. Odnośnie spowiedzi. Niech okres Wielkiego Postu będzie czasem sprzyjającym naszemu spotkaniu z Kochającym Ojcem, który zawsze otwiera ramiona aby przyjąć powracające dziecko. Nie musimy czekać do spowiedzi rekolekcyjnej. Przygotujmy się i poprośmy księdza. Nawet gdy ma wiele do przygotowania przed Mszą – nie odmówi.

*. Polska Misja Katolicka potrzebuje naszego wsparcia. Diecezje w Niemczech funkcjonują w oparciu o podatek, który oficjalnie płaci każdy Katolik. We Francji popularne jest „denier du culte”, a PMK, aby mogła funkcjonować, zwraca się do nas o wsparcie. Przy wyjściu rozdam blankiety.

*. Dziś Msza w Cannes. Przyszła niedziela – Monaco.

*. Dziś dzieci dostają PROMYCZEK. Prośba do rodziców; umiejcie w domu znaleźć chwilkę czasu, usiąść razem z dzieckiem. Wspólnie przeczytać, rozwiązać krzyżówkę, zadać dziecku pytanie, odpowiedzieć na jego pytanie, pogłębić temat poruszony w danym artykule. Takie podejście do sprawy przyniesie dużo korzyści dzieciom ale również i rodzicom.

*. Pani Renia chętnie zamieni mieszkanie na mniejsze. Są to cztery pokoje z balkonem w Antibes, niedaleko morza.

*. Pani Anna z Milanówka prosi czy by mogła zatrzymać się u kogoś z Rodaków w Nicei na trzy tygodnie w czerwcu. Nie mam więcej informacji poza możliwością kontaktu; tel. +48 22 758 33 80 [email protected]