Ogłoszenia Duszpasterskie – 2017. 02.11

Szósta niedziela zwykła

*. Dziś obchodzimy XXV Światowy Dzień Chorego – ustanowiony przez naszego Papieża. Przypomina nam nasze zaangażowanie wobec chorych poprzez pomoc i modlitwę,

*. W ten piątek i następny – nie ma katechezy – jest to czas wakacji. Wszystkim uczniom życzymy dobrego wypoczynku. Wyjeżdżającym na narty – życzymy aby wypoczynek był dobry i szczęśliwy.

*. Dziś Msza Św. w Cannes. W przyszłą niedzielę – Msza w Monaco.
Przypomnę, że zawsze, w każdy tydzień jest Msza na Garibaldi i w Col de Villefranche.

*.Za dwa tygodnie – 25 lutego – Wieczorek Karnawałowy. Jest to czas naszej godziwej rozrywki. Spotykamy się rodzinie parafialnej aby być razem, porozmawiać, przekąsić, zatańczyć.
Dziękujemy organizatorom tego wieczorku pod dyrekcją Państwa Nowińskich.
Basia i Marek dokładają wiele trudu, aby spotkanie było dobrze zorganizowane i nic nie brakowało. Już od dawna o tym myślą, debatują, robią przygotowanie żeby wszystko było dobrze i niedrogo. Wyrażamy im za to wdzięczność.

*. Korporał, puryfikaterz i ręczniczek – to trzy małe kawałki płótna, używane podczas Mszy Św. Korporał – na im kapłan stawia kielich i patenę z Hostią. Puryfikaterz służy do wytarcia kielicha po Komunii Św. W ręczniczek kapłan wyciera palce. Wypada aby te trzy kawałki białego płótna były wyprane, wykrochmalone i uprasowane. Gdyby któraś z naszych Pań mogła się tego czasem podjąć – będę wdzięczny.

*. Imieniny w tym tygodniu; pon.- Grzegorza, wt. Walentego, sob. Bernadetty.
Solenizantom składamy życzenia i pamiętamy o nich w modlitwie.

*. Nasze sprawy rodzinne; Jest do odebrania odkurzacz.