Ogłoszenia Duszpasterskie – 2017. 01. 08. Trzech Króli .

*. Kościół Prawosławny obchodził wczoraj Boże Narodzenie. Przesunięcie daty spowodowane jest użyciem innego kalendarza. Wyznawcy prawosławia obchodzą święta Bożego Narodzenia 7 stycznia – trzynaście dni później niż katolicy, bowiem korzystają z kalendarza juliańskiego, katolicy zaś – z gregoriańskiego. Nasi Bracia Prawosławni świętują Boże Narodzenie przez 3 dni. Ich zawołaniem na ten czas jest;
Chrystos rażdajetsa” – Chrystus się narodził

*. Świętujemy dziś Trzech Króli – Objawienie sie P. Jezusa poganom. W Polsce i niektórych krajach obchodzono to święto w piątek (6 stycznia).

*. W czasie Mszy podeszli do szopki; Kacper, Melchior i Baltazar. Złożyli Dzieciątku dary; kadzidło, złoto i mirrę. My w hołdzie ofiarowaliśmy Panu nasze serca.

*. Dzieci na pamiątkę dzisiejszego dnia otrzymują rysunek do kolorowania i kawałek
poświęconej kredy. Ponadto od Brayana i jego malutkiej siostrzyczki – słodki upominek
*.Tradycja podpowiada, aby wypisać kredą na drzwiach litery; K+M+B  2017. Jest to nasz akt wiary i prośba o Boże Błogosławieństwo na ten rok. Proszę dzieci aby oddały kredę rodzicom a nie pisały tam gdzie nie potrzeba.

*. Pan Patryk (którego dobrze znamy, i który włada kilkoma językami-między innymi
japońskim i chińskim) organizuje kurs języka francuskiego i angielskiego. Przygotował się do tego bardzo dobrze. Kurs będzie prowadzony nowoczesną metodą audio-wizualną.  Postarał się o płyty, odpowiednią tablicę, nawet zeszyty dla uczestników. Prosi aby chętni wpisali się na listę po Mszy Św. Sala przystosowana do kursu nie jest duża – 12 osób. Jeżeli zaistnieje konieczność, to trzeba będzie poszukać innej sali.
Pierwsze spotkanie w najbliższy czwartek – godz. 20.00 – kościół Św. Heleny. (142, av. de la Californie.) Kurs jest bezpłatny.

*. Pan Bóg powołał do siebie panią Maertin. Uroczystości pogrzebowe w kościele Św. Heleny (142 av. de la Californie) dnia 10.01 – godz. 9.30. Jako profesorka języka francuskiego pracowała przez pewien czas Afryce.W Nicei od wielu lat pomagała emigrantom opanować język francuski. Robiła to systematycznie, z wielkim zaangażowaniem i całkowicie bezinteresownie. Wyrazem naszej wdzięczności niech będzie modlitwa w jej intencji. O ile to możliwe – również udział w pogrzebie.

*. Grupa Emigrantów słoweńskich i włoskich zaprasza na wspólną Mszę św.,  organizowaną w duchu braterstwa i przyjaźni. Przyszła niedziela ( 15 stycznia), kościół Don Bosko.

*. Amicale des Polonais zaprasza na bal karnawałowy. 28 stycznia- wstęp 65 €.  Informacje i zapisy; 0 623 805 902