Ogłoszenia 23 luty 2014

Siódma Niedziela Zwykła

* Biskupi polscy proszą nas o modlitwę w intencji Narodu Ukraińskiego. Podpisane są umowy ale sytuacja ciągle jest dynamiczna. Ciągle podlega zmianie, potrzeba dużo naszej modlitwy.
* „Pieśń o Bernadecie” reżyserii Henry King i Franz Werfels – to piękny film o objawieniach M. Bożej w Lourdes. Jest to jeden z pierwszych filmów, który został poświęcony tej sprawie. Jest czarno-biały, głos pozostawia wiele do życzenia i daleki jest od tego co możemy słuchać dzisiaj.
Jakkolwiek warto go zobaczyć. Zadajcie sobie trud, aby do wyszukać w Internecie
„Pieśń o Bernadecie”

* Natomiast dla dzieci mam inny filmy który mówi o Lourdes. Po Mszy świętej zapraszam dzieci do salki abym mógł dać im kasetę.

* Wieczorek w sobotę na zakończenie karnawału. Zapraszamy. Jaka jest zasada?
Przynosimy coś do zjedzenia i do wypicia. Napoju nie za dużo, a jedzeniem poczęstujemy sąsiada aby wprowadzić rodzinną atmosferę . Ponadto symboliczny wstęp 10 €. W piątek było zebranie organizatorów wieczorku. Oni robią to z dobrej woli dla nas. Wykażmy wdzięczność tym, którzy poświęcają czas i dla nas robią staranie.
* Dziś Msza w Monaco.

* Chcę zamówić obraz Papieża. Racja jest podwójna; Pierwsza – Ukradziono nam z kościoła obraz, który był przy figurze Matki Bożej. Druga racja – należy aktualizować napis. Będzie teraz „Święty Jan-Paweł”. Jest to baner, tworzywo takie jak cerata. Cena ok 200 zł. (40€). Wymiary; 300 x 130. Mówię to do Was, którzy mieszkacie w różnych parafiach francuskich. Można go ofiarować w parafii z okazji kanonizacji ogłoszenia świętym naszego Rodaka. Gdy się dogadamy z wytwórnią, to napis może być po francusku. Gdyby kogoś ta sprawa interesowała, proszę aby podjął ten temat. Naszego informatyka Rafała poprosimy, aby umieścił baner na naszej stronie parafialnej.

* Rekolekcje parafialne ; 14, 15 , 16 marca. Wtedy jest też spowiedź wielkopostna.
Gdyby ktoś chciał skorzystać z Sakramentu Pojednania wcześniej – niech nie waha się poprosić o to księdza. On jest od tego. Pięknie na ten temat mówił Papież Franciszek w ostatnią środę; ktoś powie: „Ojcze, ja się wstydzę iść do spowiedzi”. Także wstyd jest dobry. To zdrowo mieć trochę wstydu, bo wstyd jest także zbawienny. Kiedy bowiem ktoś nie ma wstydu, to w mojej ojczyźnie mawiamy, że jest bezwstydnikiem. Wstyd jest dla nas także czymś dobrym, bo czyni nas pokorniejszymi.