Ogłoszenia – Nicea. 2013.09.01

22 Niedziela Zwykła

* W czasie dzisiejszej Mszy podkreślamy akcent maryjny w naszych modlitwach. Jest tu ku temu racja specjalna, gdyż w tygodniu obchodziliśmy Święto Mati Bożej Częstochowskiej.
* Dziś Msza Św. w Cannes – 15.30
* Rozpoczął się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wytrwałości w doskonaleniu umysłów a rodzicom i nauczycielom, by usiłowali zaszczepiać w serca uczniów dobre cechy charakteru.
* W najbliższym czasie zrobimy poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych oraz będziemy się modlić o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym.
* We wrześniu też będzie poświecenie pojazdów połączone z modlitwami do Św Krzysztofa. Obrazki i rybki na samochód już na Was czekają.
* Za pięknie haftowany obrus na ołtarz – dziękujemy Państwu Czerniak .
* Witamy nowych parafian. Będziemy wdzięczni za włączenie się do życia naszej rodziny i prosimy aby wykazać swoje możliwości i swoje talenty.
* A drugiej strony; kieruję apel do naszych stałych parafian. Jesteśmy już w Nicei od pewnego czasu. Mniej czy więcej ustawieni, zagospodarowani, posiadamy znajomości i relacje. Nasi nowoprzybyli Rodacy dopiero zaczynają. Pięknie to będzie, gdy otoczymy ich braterską opieką. Niekiedy nas niewiele to kosztuje a dla nich to ogromna pomoc.
* W przyszłą niedzielę Msza Święta z okazji rocznicy Ślubu Państwa Basi i Marka Nowińskich. Jest to prezent od dzieci.
* Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Cudownej z okazji 75 rocznicy koronacji. Zaprasza Ks. Gil Florini.
* W tym tygodni my księża Polskiej Misji Katolickiej mamy rekolekcje w Paryżu. Prowadzi Arcybiskup Dzięga ze Szczecina. Będę nieobecny w parafii w ciągu tygodnia.

Nasze sprawy rodzinne;
Szukam pokoju do wynajecia od 10 wrzesnia najlepiej w Nicei i okolicach do 300 euros miesiecznie. Numer komorki 07.87.06.94.50. Bog zaplac. Marta [email protected]
Polka poszukuje pracy. Opieka nad starszą osobą. Tel: 0 786 222 431 francuski i angielski.