Ogłoszenia 2012.11.04

Ogłoszenia – Nicea. 2012.11.04 XXXI Niedziela Zwykła

* Księża polscy z południa Francji mają spotkanie dekanalne w Laghet jutro i we wtorek. Przyjeżdża z Paryża Ks. Wicerektor Gawron i Ks. Prałat Rzeszuto.
*Andrzejki – jak co roku planujemy wieczorek. Zasady te same. Chcemy się spotkać w naszej Rodzinie Emigrantów. Być razem, zaśpiewać, potańczyć. Nie mamy ochoty aby na tym zarabiać. Prosimy o pomoc w organizacji wieczorka.
*Święty Mikołaj przyjdzie do dzieci za miesiąc. Spotkanie to organizuje Szkoła Polska, Amical des Polonais, Konsulat Honorowy. Bliższe informacje będą jeszcze podane dla rodziców.
*Wieczór kolęd to następna okazja, żeby się spotkać przy herbatce, przenieść się myślami do rodzinnego domu, gdzie wokół choinki śpiewało się kolędy i pastorałki. Tym razem proponuję popołudnie w ostatnią niedzielę stycznia.
*Spotkanie Migrantów – we czwartek. Odbywa się ono raz w miesiącu. Omawiamy wiele spraw dotyczących życia Emigrantów we Francji. Są przedstawiciele wielu narodowości, brakuje Polaków. Zapraszam i zachęcam.
Spotkanie rozpoczyna się o 19.00. Kończy się wspólną kolacją. Następnie odwiozę do domu. Mam nadzieję, że tym razem nie będę sam jako Polak.
*Zakończył się miesiąc Różańcowy. Musicie się przyznać, frekwencja na Różańcu wypadła bardzo słabo. A przecież Matka Boża na Was czekała. Bardzo często w kaplicy na Garibaldi odmawiałem Różaniec – sam.
* Pomagajmy Duszom w czyśćcu przez naszą modlitwę, drobne umartwienia, dobre uczynki. Jedną z form jest Odpust Zupełny.
W dniach 1-8 listopada można pozyskać odpust zupełny (jeden raz dziennie) za nawiedzenie cmentarza pod wyżej wymienionymi warunkami
1) pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy,
2) odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”,
3) dowolna modlitwa w intencji Ojca św.,
4) Spowiedź i Komunia św…
Nasze sprawy rodzinne;
Jest do wzięcia łóżko z dużym materacem.