Ogłoszenia 2.09.2012

XXII Niedziela Zwykła

• Pielgrzymujemy do Matki Bożej w Laghet. Możemy powiedzieć, że tej jesieni pielgrzymujemy dwa razy. Jeden raz, to nasza pielgrzymka polska, jak w poprzednie lata. Więc Msza Św. o 10.30 a następnie polski piknik. To będzie 14 października. Wtedy nie ma Mszy w Col de Villefranche.
  • Natomiast ta pierwsza pielgrzymka jest organizowana z inicjatywy Siostry Agnes, która jest przedstawicielką Biskupa do spraw Emigrantów. Data jest wyznaczona na 30 września. W tym przypadku chodzi spotkanie przedstawicieli wielu narodowości, o wymianę doświadczeń, o ubogacenie Ewangelią. Msza Św. Jest przewidziana na godz.16.00. Wcześniej relacje z naszych spotkań, gdy dzieliliśmy się Ewangelią (na Garibaldi w zakrystii)
  • Nasze akcje w najbliższym czasie to
    • poświęcenie pojazdów
    • błogosławieństwo tornistrów z okazji rozpoczęcia roku szkolnego
  • Przypominam rodzicom o katechezie dla dzieci. Należy dziecko zapisać na religię w danej parafii. Nie wolno tego przeoczyć i zaniedbać.
    Dołóżmy też wspólnie starań aby dzieci mogły mieć katechezę w niedzielę po Mszy o 10.00
  • Dla dzieci mamy dziś Promyczek. Dodatkiem jest piękna płyta DVD. Bardzo proszę aby rodzice starali się o wychowanie swoich pociech w kulturze i języku polskim. Służy ku temu między innymi PROMYCZEK DOBRA.
  • Inną formą, już bardziej profesjonalną, o której nie wolno zapomnieć to Szkoła Polska. Pani Magda ze swoim gronem zrobiła tu bardzo dużo, byłoby wielką szkodą, gdyby rodzice to zaniedbali i nie dali szansy dzieciom.