XXVI Niedziela zwykła 27.09.2020 r. ogłoszenia duszpasterskie

Szczęść Boże !

1. W najbliższą niedzielę 27.09.2020 Msza święta będzie odprawiona w kościele Św. Heleny o godzinie 12.30. Będzie to ostatnia Msza świętam którą będziemy odprawiać w tym kościele. Tym razem będzie to jednak wyjątkowe wydarzenie, gdyż będzie to ostatnia msza z udziałem naszego dotychczasowego, wysoce zasłużonego proboszcza ks. Bronisława Rośka. Tym samym będzie to jego ostatnia msza z naszą parafią przed wyjazdem do nowego miejsca posługi. W imieniu ks. Stanisława oraz parafian serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, aby móc jeszcze raz spotkać się z ks. Bronisławem, wysłuchać dobrego słowa oraz podziękować za ponad 20 letnią posługę kapłańską w Polskiej Parafii w Nicei.
Ze względu na okoliczności związane z pandemią, planowany aperitif nie odbędzie się

2. Liturgia tygodnia
W poniedziałek wspomnienie św. Wacława, Męczennika
We wtorek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
We środę wspomnienie św. Hieronima, Kapłana i Doktora Kościoła
We czwartek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy
W piątek wspomnienie świętych Aniołów Stróżów
W sobotę wspomnienie św. Jana z Dukli, Kapłana

3. Z katechizmu Kościoła Katolickiego. „Istnienie istot duchowych, niecielesnych, które Pismo święte nazywa zazwyczaj aniołami, jest prawdą wiary. Aniołowie są stworzeniami czysto duchowymi, niecielesnymi, niewidzialnymi i nieśmiertelnymi, bytami osobowymi, posiadającymi rozum i wolę. Kontemplując nieustannie oblicze Boga, wielbią Go, służą Mu i są Jego wysłannikami w wypełnieniu zamysłu zbawienia wszystkich ludzi. Kościół łączy się z aniołami w uwielbieniu Boga, wzywa ich wstawiennictwa i czci w liturgii pamięć niektórych z nich (Michał, Gabriel, Rafał). Każdy wierny ma u swego boku anioła jako opiekuna i stróża prowadzącego go przez życie”.

4. Od pierwszej niedzieli października tj. 04.10.2020 Msze święte będą odprawiane w Kościele Notre Dame de France na Col de Villefranche. Najbliższa Msza święta będzie odprawiana o godzinie 9h00 rano. Zapraszam serdecznie wszystkich rodaków mieszkających w Nicei i okolicach na Eucharystię. Mam nadzieję że każde nasze spotkanie na Eucharystii będzie umacniało naszą wiarę i pogłębiało naszą braterską więź między rodakami. W oczekiwaniu na nasze spotkania pozdrawiam wszystkich rodaków – ksiądz Stanisław Kata (proboszcz).

Życzę dobrej niedzieli i dobrego odpoczynku. Z Panem Bogiem!