Niedziela Zesłania Ducha Świętego

• Dziś Bierzmowanie w Grimaud u Ks.Jerzego. Arcybiskup Szczepan Wesoły przyjechał wczoraj wieczorem. Odebrałem go na lotnisku. Zabrałem do mieszkania i jakoś starałem się ugościć. W rozmowie żywo interesował się życiem i pracą Polaków w Nicei. Rodakom Parafii Polskiej udzielił błogosławieństwa, które nam zapisał w książce parafialnej.
  • Prośba do Pań o zaangażowanie w Parafii.
    Są panowie w, którzy pięknie podjęli Służbę dla naszej Rodziny Parafialnej. Dziękujemy im za to i doceniamy ich dobrą wolę. Są to Panowie; Andrzej, Zbyszek, Bogdan i może jeszcze inni.
    Tak się składa, że dotąd nie mamy tu Pań. A przecież kobieca ręka i kobieca wrażliwość na ład i piękno bardzo by w Parafii były potrzebne. Wspomnę tylko, że w ubiegłą niedzielę Marzenka zabrała ręczniczek od Mszy aby go w domu wyprać i wyprasować. Był już naprawdę brudny. Do naszych Pań apeluję o więcej troski w naszych miejscach kultu.
    Weźmy pod uwagę, obrusy z ołtarza, bieliznę kielichową, lampioniki dla dzieci – dziękuję.
  • Mam propozycję Proponuję wycieczkę rowerową z dyskretnym pieczeniem kiełbaski.
    Trasa i data – do ustalenie. (Może to być jedna z sobót)
  • Jest nowy Promyczek dla dzieci.