Niedziela Trójcy Przenajświętszej 4.06.2023 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. W poniedziałek wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. We wtorek wspomnienie św. Norberta, biskupa. W piątek wspomnienie św. Efrema, diakona i doktora kościoła. W sobotę wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa.

2.W Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się czas wyznaczony przez Kościół do odbycia spowiedzi wielkanocnej. Czy spełniłem swój obowiązek członka wspólnoty Kościoła?

3.W najbliższy czwartek w naszej Ojczyznie będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. We wspólnocie, którą tworzymy z całym Kościołem francuskim Uroczystość Bożego Ciała będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę. Niech nie zabraknie nas w uroczystej Mszy św. Udział we Mszy św. i w procesji Eucharystycznej będzie z naszej strony wyznaniem wiary w Eucharystię w której Chrystus pozostał z nami aż do skończenia świata. Msza św. w Uroczystość Bożego Ciała będzie miała miejsce na Col de Villefranche o godzinie 18h00.

4.Msze św. na Lazurowym Wybrzeżu w Niedzielę 4.06.2023 r.

• 9h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France
  • 15h30 Cannes w kościele Sacre-Coeur du Prado