Niedziela Palmowa – Niedziela Męki Pańskiej 10.04.2022 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. We czwartek – Wielki Czwartek – Pamiątka Ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. W piątek – Wielki Piątek – Pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa. W Wielki Piątek obowiązuje nas post scisły. Nabożeństwo Męki Pańskiej w naszej wspólnocie o godzinie 20h00. W sobotę – Wielka Sobota. Dzień w którym Pan Jezus spoczywa w grobie. Dzień poświęcenia pokarmów na stół Wielkanocny. Poświęcenie pokarmów w naszych wspólnotach:

Cannes o godzinie 10h00

Col de Villefranche o godzinie 12h30

Monaco o godzinie 16h00

W niedzielę – Niedziela zmartwychwstania Pańskiego – Msza Święta z procesją rezurekcyjną o godzinie 8h00. W Niedzięlę Zmartwychwstania Pańskiego bedzie tylko jedna Msza Święta. Wszystkich Rodaków z Cannes, Nicei i Monaco zapraszam na Col de Villefranche , gdzie będzie odprawiona Msza Święta.

2.W liturgii Kościoła przeżywamy dziś radosne chwile wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Zbawiciel wiedział, że wiwatujący na Jego cześć tłum już wkrótce będzie wołał: „Ukrzyżuj”. Miłość ku Tobie, każe Mu jednak iść dalej – do końca, aby w pełni dokonać naszego odkupienia.

3.Wkraczamy w Wielki Tydzień. Przeżyjmy go tak, jak powinien przeżywać go człowiek wierzący, a więc godnie, po chrześcijańsku. Zwłaszcza te święte dni – Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota – niech będą dla nas dniami szczególnego przeżywania misterium paschalnego. Wyrazem tego niech będzie nasz udział z liturgii Triduum Paschalnego