Niedziela Palmowa 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie – 2017.04.09 Niedziela Palmowa

*. Wielki Czwartek to Dzień Kapłaństwa. Pan Jezus w Wieczerniku odprawił pierwszą Mszę Św. i wyświęcił pierwszych kapłanów. Wypowiedział wtedy ważne słowa; „To czyńcie na moją pamiątkę”. Prośmy, aby nie zabrakło sług Ołtarza. Może P. Jezus powoła ich spośród naszych chłopców, w naszych rodzinach i naszych parafiach.

*. Ks. Biskup zaprasza wszystkich kapłanów diecezji aby razem z nim oraz wiernymi otoczyli ołtarz i trwali na modlitwie jak kiedyś Apostołowie w Wieczerniku. Ponieważ niemożliwe jest to w Wielki Czwartek, więc uroczysta Msza w Katedrze będzie w poniedziałek (jutro) o godz. 19.00. Będzie ona połączona z poświęceniem olejów. Przyjdźmy do katedry. Dodatkową oprawę stanowi śpiew połączonych chórów

*. Wielki Czwartek – godz. 19.30 .Garibaldi – uroczysta Msza. Nie będzie ceremonii umywanie nóg. Dzielimy kaplicę z innym

*. Wielki Piątek. Rozpoczynamy uroczystości na Garibaldi o 18.30. Następnie przechodzimy Katedry. Razem z Ks. Biskupem oraz wiernymi z diecezji Nicea będziemy uczestniczyć w Drodze Krzyżowej. Przez inne lata pochód Drogi Krzyżowej szedł ulicami Starego Miasta. Przeżycie bardzo mocne. Pomagała do tego pora nocna, obrazy o wielkich wymiarach, właściwe oświetlenie i nagłośnienie. Z obawy na zagrożenie terrorystyczne w tym roku nie możemy pójść ulicami, lecz Droga Krzyżowa będzie w Katedrze. Połączmy się z całą Diecezją i Ks. Biskupem na to nabożeństwo.

*. Wielka Sobota – Święcenie pokarmu – program na ulotkach, które otrzymaliście, oraz na internetowej stronie parafialnej. Poświęcenie koszyczka z pokarmem przypomina, że Zmartwychwstały Pan daje nowe życie całemu stworzeniu. Symbolem nowego życia jest przede wszystkim baranek i jajko.
– Święta Wielkanocne rozpoczynają się liturgią Światła późnym wieczorem w sobotę. Dobrze będzie, gdy weźmiemy udział w połączeniu z parafią francuską oraz jej kapłanami. W Col de Villefranche będzie to o godz. 21.00.

*. Wielka Niedziela. Msza Św. Rezurekcyjna oraz procesja – godz. 10.00. Na koniec – rodzinnie dzielimy się jajkiem. Bardzo proszę, aby ktoś zechciał przygotować jajka a następnie stanął przy drzwiach z tacą. Do tego potrzeba kilka osób. …Dziękuję.
Będzie z nami Ks. Stanisław. Dziękuję, że gościnnie zabieracie go na obiad. Ja również dziękuję za zaproszenie do naszych rodzin, lecz niestety jadę na Msze do Monaco.
*. Spowiedź – żaden Katolik nie powinien na Wielkanoc pozostać bez Spowiedzi.

W Niedzielę będzie Ks. Stanisław. Obiecał, że nawet podczas procesji będzie dla nas.
Ci, którzy wyjeżdżają do Polski – nie łudźmy się, że tam się wyspowiadamy. Czekam na Was tutaj. Zaraz po Mszy.

*. Otrzymujecie ulotkę. Program Wielkiego Tygodnia a na odwrocie – święcenie.

*. Dziękuje Wam za składkę na sprzątanie – dało to trzy koperty po 65 €. Panie Boże zapłać.

*. Naszym Parafianom jadącym do Polski na Wielkanoc życzymy dobrej i szczęśliwej drogi, radosnego spotkania z bliskimi oraz szczęśliwego powrotu .Nie zapomnijcie Waszemu proboszczowi w Polsce wziąć np. butelki dobrego wina. Będzie to znakiem Waszego przywiązania do parafii, oraz Waszej życzliwości i kultury

Nasza Rodzina Parafialna
*. Autokar do Polski – Sindbad – 0 892 89 90 91. – prosić Panią Danusię
*. Sprawy paszportowe oraz sprawy notarialne i spadkowe mogą być załatwiane w Nicei przed Konsulem, który przyjedzie z Lyonu. 13 kwiecień (czwartek) – sprawy paszportowe. 14 kwiecień (Wielki Piątek) – sprawy notarialne i spadkowe. Godziny; 14 – 16. Adres; 50, Bd. Saint Roch.