Niedziela Miłosierdzia Bożego 11.04.2021 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. We wtorek wspomnienie św. Marcina I, papieża i męczennika.

2. II Niedziela Wielkanocna to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Święto Bożego Miłosierdzia zostało ustanowione przez naszego rodaka świętego Jana Pawła II. Apostołką Bożego Miłosierdzia jest nasza rodaczka swięta Faustyna Kowalska.

3.Przeżyliśmy radosne święta wielkanocne. Czy jednak radość nasza jest pełna? Czy spotkaliśmy Zmartwychwstałego Chrystusa w drodze naszego życia, czy to w Sakramencie Pojednania, czy w czasie Eucharystii?

4.Z Katechizmu płockiego. Ukazywanie się Zmartwychwstałego Jezusa. Ukazywanie się Chrystusa zmartwychwstałego wybranym ludziom – w tym przypadku Piotrowi i Apostołom – teologia nazywa chrystofaniami. Zmartwychwstały Chrystus „dał się widzieć” i w jakiś niezwykły sposób pozwolił doświadczyć swojej nadprzyrodzonej obecności. Wśród tych świadków Chrystusa zmartwychwstałego były niewiasty(J 20, 11 -18), apostołowie z Piotrem na czele, uczniowie, był wreszcie Paweł z Tarsu( 1 Kor 15, 5-8). Jezus podczas chrystofanii nie ukazywał się jako „duch”, jak początkowo uważali niektórzy apostołowie. On sam wyprowadza ich z tego błędu „Popatrzcie na moje ręce i nogi, to Ja jestem. Dotknijcie Mnie i przekonajcie się,duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam”(łk 24, 39-40). Jezus ukazuje się w ciele, ale przemienionym, które teologia nazywa ciałem uwielbionym. Katecheza 63.

5.Msze św. na Lazurowym Wybrzeżu w Niedzielę Bożego Miłosierdzia.

• 9h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France
  • 15h30 Cannes w kościele Sacre-Coeur du Prado