Niedziela Bożego Ciała

• W piątek wypada uroczystość Bożego Serca.
    Zapraszam na Mszę Św. na Plac Garibaldi na 19.30
    W Polsce uroczystość ta kończy oktawę i procesje Bożego Ciała. Tygodniowe uczestniczenie było dla nas niemożliwe. Postarajmy się przyjść w piątek – tak połączymy się duchowo z naszymi bliskimi, którzy przez cały tydzień przychodzili na procesję.
  • W środę uroczystość Piotra i Pawła – solenizantom składamy życzenia i zobowiązujemy się do modlitwy za nich.
  • Rozpoczęły się wakacje. Przyjadą do nas krewni i przyjaciele.
    Niekiedy się zdarza, że ci co w Polsce chodzili do kościoła – wolą morze i plażę, niż kościół, bo im się widzi, że nikt na nich nie patrzy. Mylą się bardzo, patrzy Pan Bóg. Nam trzeba czuwać nad tym a nie przymykać oka na grzech. Bo inaczej my też
    mamy grzech. Przecież Msza niedzielna jest obowiązkowa zawsze – niezależnie od tego gdzie jesteśmy. Bądźmy apostołami i sami dajmy dobry przykład, umiejmy też zachęcić miłym słowem.
  • Mamy nowe koperty Grupy Różańcowej – modlimy się o dobre i Boże wakacje.
  • Pewna pani (co sama rzadko przychodzi do nas do kościoła) prosi o przysługę. Mianowicie, aby ktoś zawiózł jej córeczkę do mamy w Krakowie. Data 10 lipca. Może też być do Łodzi.
    0 621 234 178
  • Jestem studentką drugiego roku medycyny i udało mi się uzyskać praktyki w lipcu na oddziale hematologii w szpitalu w Nicei. Niestety, mam problem ze znalezieniem zakwaterowania na ten okres (najchętniej na 2 tygodnie) +48695658448