Nicea.2018.11.04

Ogłoszenia na 4 listopada

…Dziś msza święta w Cannes.

…Dziś zapraszam dzieci na katechezę do sali po Mszy Św. w Col de Villefranche.
Proszę rodziców aby  pozostali i zaczekali pół godzinki by swoim pociechom możliwość skorzystania

…Zachęcam mamy były z nami obecne na katechezie.  A może w przyszłości podjęły próbę
rozmawiania z dziećmi na katechezie tak jak rozmawiają z nimi w domu.

…Przygotowujemy się do świętowania 40 rocznicy wyboru Kardynała Wojtyły na stolicę Piotrową.

…Uroczystości przewidziane są w katedrze w Monako.    Data; sobota, 1 grudnia.

Gościć będziemy z Watykanu Kardynała Ryłko. Z Paryża będzie przedstawiciel Polskiej Misji Katolickiej.

Na tą okoliczność przewidziana jest wystawa o Janie Pawle Drugim, oraz spotkanie z wybitnymi ludźmi ze świata Kultury i Nauki. Na przykład Arturo Mari osobisty fotograf Papieża. Na ten dzień my Polacy musimy się szczególnie zmobilizować do Monako.

…W związku z tym odwołuję coroczny Wieczorek z okazji Świętego Andrzeja, który wypadałby w tej samej dacie.

… przyszła niedziela 11 Listopada.

– przyjeżdża do nas z Monako pani Dorota Realini, która dla organizowania tej uroczystości jest przedstawicielką Arcybiskupa Monaco oraz Polskiej Misji Katolickiej w Paryżu.
…Zakończyliśmy październik – miesiąc różańcowy. Nie możemy się poszczycić wielką pobożnością do Matki Bożej. Z przykrością informuję, że liczba uczestników była bardzo mizerna. Raz się zdarzyło, że cyfra doszła do 7. Było też tak, ze ksiądz trwał na modlitwie sam jeden. Odpowiedzmy sobie na pytanie; dlaczego to tak ?

…Listopad to miesiąc poświęcony naszej pamięci i naszym modlitwom za zmarłych. Przypomnę, że możemy za nich ofiarować również nasze dobre uczynki i odpusty.
…Wypominki to forma szczególna naszych modlitw. Bóg zapłać za ofiarę. Proszę reklamować, gdyby nazwisko było zniekształcone lub nie było odczytywane.