Nicea 2016.12.18 Czwarta Niedziela Adwentu

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.12.18
                                      Czwarta Niedziela Adwentu

*. Boże Narodzenie  – to miejsce dla miejsce dla Pana Jezusa w moim sercu. Czy odprawiłem spowiedź

*. Parafian, którzy by mieli pozostać sami w Wigilię Bożego Narodzenia
zapraszam, abyśmy usiedli wspólnie do stołu, przełamali się opłatkiem,
zaśpiewali kolędę, a następnie udali się na Pasterkę. Wieczerzę zorganizujemy rodzinnie. Chcielibyśmy wiedzieć ile będzie osób.

*. Boże Narodzenie, to radosne święta rodzinne. W domu emerytów (niedaleko od nas) przebywa Ks. Stanisław Skorczyński. Atmosfera każdego domu starców jest daleka od rodzinnego nastroju Świąt Bożego Narodzenia. Co możemy wspólnie zrobić, aby Ks. Stanisław nie czuł się osamotniony i bez rodziny. Nie zapominajmy, że rodzinę każdego księdza stanowi Parafia. To dla Parafian kapłan zostawia swoją rodzinę. Gdy inni pojadą na Święta, tez chciałby bardzo pojechać, ale on zostaje na posterunku, żeby służyć parafianom. Gdy inni w niedzielę zasiadają do rodzinnego stołu – on często zostają z kanapką, żeby ją zjeść w samotności przed następną Mszą. Powracam do mojego pytania; w jaki sposób we Święta, rodzinnie możemy przyjąć Księdza Stanisława ?

*.  Pasterka i czuwanie modlitewne. Zapraszam na Garibaldi na 21.30. Czekanie na narodzenie Pana Jezusa zorganizujemy wspólnie przez modlitwę, śpiew i poezję. Tych, którzy by chcieli wziąć wiersz i ładnie go przygotować – proszę aby zatrzymali się  chwilę po Mszy.

*. Ulotki z godzinami Mszy na Święta rozdajemy przy wyjściu. Proszę, aby zabrali również ci, co wyjeżdżają. Połączymy się duchowo.
*. Mamy świece adwentowe. Zakupując świeczkę pomagamy dzieciom polskim na Wschodzie. Jej płomyk niech będzie symbolem łączności między nami, szczególnie podczas Wigilii.
*. Mamy jeszcze kalendarz polsko-francuski. Temat; Światowe Dni Młodzieży w Polsce. Piękne fotografie z Papieżem w Krakowie.

*. Jest u nas  zwyczajem, że do żłóbka przynosi się figurkę Nowonarodzonego.
Ten przywilej przypada dla rodziny, gdzie ostatnio były narodziny. Tym razem poprosiłem Państwa Kingę i Andrzeja, gdzie do Grzesia i Ani doszedł ostatnio Michaś.

*. GRATISOWY KURS języka francuskiego i angielskiego – wieczorem, raz w tygodniu. Wiemy jak ważna jest znajomość języka – zachęcam.

*. Mamy choinkę i ozdoby – dziękujemy panu Spicha. W ramach katechezy
zapraszam dzieci naszej parafii do dekorowania choinki na Garibaldi. Przynieście dekoracje jeżeli macie. Piątek od 17.00. Do tej akcji zapraszam  oczywiście rodziców, oraz innych dorosłych, którzy mieli by czas i ochotę