Nicea 2016.11.27 Pierwsza Niedziela Adwentu

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.11.27
                                          Pierwsza Niedziela Adwentu

*. Rozpoczęliśmy Adwent. Niech pomoże nam dobrze przygotować się na spotkanie z Dzieciątkiem. Boże Narodzenie przypada w tym roku w niedzielę.
*. Adwent to; Roraty, cztery świece, przygotowanie choinki, lampiony, fioletowy kolor liturgiczny, brak „Gloria” podczas Mszy, ….oraz wiele innych wspaniałych wspomnień z dawnych lat. Nie wyrzucajmy ich z pamięci, niech będą one w naszym przeżywaniu Adwentu na emigracji.

*. Do spotkania przy Żłóbku pomogą nam rekolekcje i spowiedź. Zaczynamy w piątek o godz. 19.00 w kaplicy na Garibaldi. Ulotki o programie REKOLEKCJI rozdawane są przy wyjściu po każdej Mszy.

*. Nie wymawiajmy się od udziału. Gdyby nawet ktoś nie mógł otrzymać rozgrzeszenia, niech przyjdzie aby klęknąć przed spowiednikiem i poprosić o błogosławieństwo.

*. W przyszły piętek nie będę mógł prowadzić katechezy. (Muszę się zająć zakwaterowaniem rodziny, która prowadzić będzie rekolekcje.) Byłoby bardzo wskazane aby katechezę przeprowadziła tym razem któraś mama. Jestem pewien, że zrobi to bardzo dobrze, może nawet lepiej niż ksiądz. Potrzeba tylko trochę odwagi. Nie musi to być mama, która ma dziecko na katechezie. Służę materiałem do katechezy.

*. Wczoraj było rodzinne spotkanie tzn. ANDRZEJKI. Za przygotowanie tego wieczorku dziękuję Panu Markowi i jego ekipie. Podziękowanie również dla Pań, które muzyką i śpiewem animują nasze spotkania.

*. Mamy kalendarze polsko-francuskie na rok 2017 .Cena jak w roku 4,25 €.
*.Na spotkanie ze  Świętym Mikołajem zaprasza Amicale des Polonais. Spotkanie z dziećmi i rodzicami; 15, rue Biscara, Data – 4 grudnia. Symboliczny wstęp. Zgłoszenia; tel. 06 60 56 56 18.
*. My natomiast modlimy się z dziećmi i rodzicami do Świętego Mikołaja w Col de Villefranche podczas Mszy. Spodziewamy się otrzymać od Św. Mikołaja dary cenniejsze, bo niematerialne (zdrowie, zdolności, pokój w rodzinie….).
.* Imieniny w tym tygodniu; środa – Św. Andrzeja Apostoła, czwartek – Natalii, sobota – Św. Franciszka Ksawerego.