Nicea 2016.11.20 Uroczystość Chrystusa Króla

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.11.20

Uroczystość Chrystusa Króla

*. Dziś Święto Chrystusa Króla. Na każdej Mszy adoracja i Jubileuszowy akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
*. Dziś kończymy Rok Święty. Łączymy się z polskimi biskupami oraz Rodakami, którzy w Łagiewnikach, w całej Polsce i na całym świecie oddają hołd Królowi wszechświata. My również zaprosimy Go (za chwilę w adoracji) do naszych serc i naszego życia. (rodzina, parafia, miejsce pracy, nasza Ojczyzna)

*. Przyszła niedziela to już Czas Adwentu – nasze przygotowanie na Boże Narodzenie.

*. W przygotowaniu na przyjęcie P. Jezusa do naszych serc pomogą nam rekolekcje parafialne oraz spowiedź adwentowa.

*. O rekolekcje poprosiłem tym razem  rodzinę mocno zaangażowaną w Kościele. Mają sześcioro dzieci. Najstarsza Marysia ma 16 lat, najmłodszy Józiu – 2 lata.
Znają dogłębnie życie rodziny emigrantów we Francji. Od nich będziemy mogli się sporo nauczyć. Wykorzystajmy tę okazję. Nie wolno powiedzieć „może przyjdę na rekolekcje, a może nie”.  Postanawiam sobie bardzo mocno – MAM PRZYJŚĆ.  Dlatego godzina naszych spotkań jest tak dobrana, aby można było wziąć udział.

Ja wiem, że łatwiej jest zostać przed telewizorem, pobawić się komputerem czy iść na plotki. Umiejmy P. Bogu dać coś od siebie. Data rekolekcji; 2,3 i 4 grudzień. Spotkania będą w kaplicy na Garibaldi mamy na uwadze tych, którzy nie mają samochodu)

*. Z myślą o umacnianiu więzi rodzinnej w naszej parafii organizujemy wieczorek Andrzejkowy.  Będzie w przyszłą sobotę od godz. 19,30. Dziękujemy Panu Markowi i jego ekipie za podjęty trud przygotowania WIECZORKA ANDRZEJKOWEGO. Wstęp – 10€

*. Amicale des Polonais prosił aby ogłosić ich andrzejki. tel; 06 60 56 56 18 Data – 26 listopada, miejsce – 15, rue Biscara, wstep – 35€.

*. Niektórzy chcieliby otrzymać listę WYPOMINEK.  Każdemu ją udostępnię, kto sobie tylko życzy. Może to być wydruk lub forma elektroniczna, zapraszam też do modlitwy za naszych zmarłych przed Mszą Św.

*. Otrzymałem list od Ks. Ireneusza – proboszcza parafii francuskiej. Informuje o decyzji podniesienia nam stawki za wynajmowanie kościoła w którym się modlimy w Col de Villefranche. Podnosi czynsz z 1200 na 1800€ rocznie. Argumenty nie mają pokrycia w rzeczywistości. Co o tym sądzicie ?