Nicea 2016.09.25

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.09.25      XXVI Niedziela Zwykła

*. W przyszłą niedzielę (2.10);
a) Błogosławieństwo tornistra – Polecamy dzieci opiece Anioła Stróża. Dzieci przyniosą tornistry procesyjnie pod ołtarz w czasie Ofiarowania. Procesję uformujemy już przy wejściu.                                                                                                b) Poświęcenie pojazdów – Prosimy Św. Krzysztofa (kierowcy otrzymają breloczek Patrona kierowców i rybkę – znak pierwszych Chrześcijan.
c) Składka na ofiary ataku na Promenadzie (Marzena i Magda z Krzyszkowic). Składka w dniu poświęcenia pojazdów niech będzie wyrazem prośmy do P. Boga o uniknięcia niebezpieczeństwa, które może czyhać na każdym kilometrze naszej drogi. Państwo Bednarkowie przekażą dar naszych serc, rodzinie spod Myślenic, za pośrednictwem tamtejszej parafii. Za Waszą ofiarność już dziś mówię; „Bóg zapłać”

*. W przyszłą niedzielę – Msza w Cannes – połączona z błogosławieństwem.

*. Za dwa tygodnie – pielgrzymujemy do Laghet. Matka Boża na nas czeka. Po Mszy zostańmy na wspólny piknik. Możemy coś usmażyć, wspólnie pośpiewać, tworzyć rodzinę. Nie zapomnijmy o Rodakach, którzy nie mają samochodu. Deklarujmy, że możemy zabrać. Do tych drugich się zwracam – miejcie odwagę zapytać czy ktoś ma wolne miejsce. Informacje o pielgrzymowaniu do Laghet otrzymacie na ulotkach (dziś wychodząc z kościoła)

*. Dziś nasi Parafianie pielgrzymują do La Salette. Wyjechali dziś bardzo wcześnie rano, wrócą nocą. Do Matki Bożej modlą się w swoich intencjach jak również w naszym imieniu.

*. Odjechali z naszej parafii i powrócili do Polski – Magda i Rafał. Mamy wobec nich dług wdzięczności za internetową stronę parafialną. Rafał był jej twórcą a Magda miała też swój udział. Możemy się cieszyć, że mamy stronę zrobioną bardzo profesjonalnie i dzięki temu służy wszystkim bardzo dobrze i należycie informuje. Madzi i Rafałowi życzymy Bożego błogosławieństwa na nowym mieszkaniu i w nowej pracy. Wyrazem naszej wdzięczności niech będzie modlitwa w ich intencji.

*. W związku z zamachem na promenadzie Pan Konsul Forkasiewicz proponuje i zachęca do szlachetnej akcji oddania krwi dla ofiar poszkodowanych w wypadkach. Argumentem, który by nas mobilizował jest to, że my sami nigdy nie wiemy kiedy możemy potrzebować krwi. Gdyby byli chętni, Pan Konsul sam chciałby wejść w kontakt z nimi. Potrzebny będzie telefon i nazwisko. Można je zapisać po Mszy. Karteczki są przygotowane.

*. Wkrótce październik. Miesiąc różańcowy. Gromadzimy się aby uczcić Matkę Bożą. Codziennie (poza niedzielą) – Garibaldi-godz. 19.00. Wiem, że ciężko pracujecie – przynieście do Najlepszej Matki wasze zmęczone ręce i obolałe nogi. Polecajcie Jej wasze kłopoty i trudności. Ona wysłucha i przedstawi swojemu Synowi. Tak kiedyś było w Kanie Galilejskiej.

*. Zmiana godziny Mszy Św. na Garibaldi. Od przyszłej soboty – Godz. 18.00. Nie będzie Mszy w sobotę-22.10. Przypada Św. Jana-Pawła – naszego Papieża – Rodaka. Wtedy zapraszam na Msze na Cimiez. (Ojcowie Franciszkanie. Bazylika, pomnik, ogród kwiatowy, areny)

*. Katechizm. Pytanie do rodziców – czy wszyscy rodzice zapisali już swoje dzieci na lekcje religii? Opcje – wpisać można; w parafii francuskiej, w Szkole Polskiej (środa), w parafii Polskiej – piątek – godz. 17.00

*. Świeci tego tygodnia to Archaniołowie(czwartek) Michał, Gabriel, Rafał. W przyszłą niedzielę – święto naszych wielkich Przyjaciół – Aniołów Stróżów.  W sobotę – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus.