Nicea 2016.06.26 …. XIII Niedziela Zwykła

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.06.26

XIII Niedziela w ciągu roku – kolor zielony.

* Dziś Msza Św. w Monako – 15h30- Ostatnia przed wakacjami.
Będzie ona w sali na górze, gdzie po Mszy Św. usiądziemy na kawkę. Zapraszam.

* W czasie urlopowym na Garibaldi Msza Św. o godz. 19.30
* Wkrótce wakacje.  Niech będzie to czas wypoczynku i podziękowania Bogu za nasze osiągnięcia.

*Księża zastępcy przyjadą na miesiąc lipiec do naszej parafii. Będą do dyspozycji Rodaków, ale wypada aby Rodacy też nimi się zainteresowali i zajęli.

*Księża zastępcy to Ks. Jakub z Diecezji Gdańskiej i Ks. Robert z Diecezji Zielonogórskiej.

*Dzięki ofiarnej pomocy pana Andrzeja, pana Bogdana i pana Marka możemy być spokojni co do Mszy w Kościele w Villefranche i za te posługę dziękujemy.

*Natomiast proszę o pomoc w kaplicy na Garibaldi. Poza zapewnieniem transportu dla księdza potrzebna jest pomoc aby kaplicę otworzyć i przygotować do Mszy.

*Prośba do naszych Parafian; kto będzie mógł przywieź księdza zastępcę;
– W najbliższą sobotę do kaplicy na Garibaldi na 19:30 (może być samochodem, motorem,
– W najbliższą niedzielę do kościoła na 10:00

*Państwu Magdalenie i Rafałowi Żelazko dziękujemy za piękne zdjęcia na naszej stronie z ostatniej procesji .

* Zapowiedzi przedślubne; Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Kalina-Elżbieta LISOWSKA oraz Mateusz-Bogdan ADAMEK

*Staraniem Panów; Marka, Andrzeja i Krzysztofa  mamy lodówkę i po Mszy Św. pan Marek  zaprasza na chłodzone napoje i kawę.

*Szpital dziecięcy LENVAL jest znany w Nicei i okolicy. Ufundował go nasz rodak Leon Władysław de Lenval. W sobotę 02 lipca – 180 rocznica jego urodzin. Uroczystości przy pomniku Potockich na wzgórzu zamkowym. Godzina 16:00. Wypada aby Polacy podkreślili  to swoją obecnością. Informacje – Pan Bednarek

*Gdy przychodzi czas odpoczynku, nasza Internetowa Strona Parafialna też będzie miała wakacje.

*Udanych wakacji i szczęśliwej podróży życzę wszystkim naszym Rodakom.