Nicea 2016.03.20 – Niedziela Palmowa

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.03.20 (Niedziela Palmowa)

* Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Program macie na ulotkach.
Przypomnę, że Kościół zobowiązuje nas do postu w dzień śmierci P. Jezusa.

Wielki Tydzień;
 – W Wielki Czwartek, wejdźmy do Wieczernika.
Zobaczmy jak Jezus, ustanawia Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. To dwa nierozerwalne Sakramenty.

– W Wielki Piątek, wyjdźmy na Golgotę. Mimo, że strach paraliżuje nasze ciało, spróbujmy podejść pod Krzyż i spojrzeć w oblicze Jezusa.

– W Wielką Sobotę, udamy się do grobu.
Życzymy, aby kamień, który zasłania Jezusa, nigdy nie odebrał nam wiary, nadziei i miłości.

– WIELKANOC, niech będzie pełnią radości. Zmartwychwstał Jezus. Życie ludzkie ma sens, w tym Który nas umacnia.

*Procesja rezurekcyjna w przyszłą niedzielę. Proszę, aby nie zastawiać samochodami trasy procesji. Można spokojnie wjechać pod sosenki.

* Zmiana czasu z zimowego na letni z soboty na niedzielę. Śpimy jedna godzinę mniej. Mam nadzieję, że nie spóźnimy się na Procesję Rezurekcyjną.

* Na procesję zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i do dzwonienia.

* Na procesji będzie z nami Ks. Stanisław. Ja pojadę do Monaco, wiec proszę aby ktoś mógł go odwieść. Byłoby jeszcze lepiej gdyby jakaś polska rodzina zaprosiła go na obiad. Istotną sprawa jest rodzina. Księża nie maja tu rodziny. Ich rodziną jest parafia i rodacy, dla których pracują. Postarajmy się księdzu zastąpić rodzinę.

*Czekamy na odpowiedź księdza Biskupa Lechowicza, którego zaprosiłem na naszą Mszę odpustową oraz piknik 1maja. Ks. Bp. Lechowicz jest delegatem Episkopatu do spraw emigrantów. Wyrażał kilkakrotnie chęć odwiedzenia rodaków w Nicei

*Dziękuję za składkę na sprzątanie. Była ładna. Świadczy to, że nasi Parafianie poważnie podchodzą do spraw, które są oczywiste.

* Obraz Miłosierdzia Bożego Państwo Nowińscy przekazują P. Kwiatkowskiej.

Jedna odpowiedź na “Nicea 2016.03.20 – Niedziela Palmowa

1. Fantastyczny opis krótko mówiąc drugie kazanie. Szkoda tylko że brak konkretów. Chciałbym wiedzieć o której jest msza rezurekcyjna. Zakladam że o 6.00 rano jak w większości Polskich parafi…

Komentarze są wyłączone.