Nicea 2015.06.07

Ogłoszenia – Nicea 2015.06.07 – Boże Ciało Le Saint Sacrement

* Dziękuję za przygotowanie oprawy liturgicznej Święta Bożego Ciała.
Szczególne podziękowania dla Panów; Andrzeja i Bogdana, oraz Pani Danusi.
Rodzicom za umożliwienie dzieciom udziału aktywnego w procesji.

* Jest jeszcze kilka miejsc w autokarze na pielgrzymkę jednodniową do Turynu. Wtorek 15. 06. Koszt-20 €. Doskonała okazja i wyjątkowa szansa. Wyjazd z Menton.

* Na czas wakacji będzie dwóch księży zastępców. Odprawiają Msze na Garibaldi i w Col de Villefranche. Potrzeba odpowiedzialnych Parafian, którym będzie można powierzyć klucze aby otworzyli drzwi i przygotowali Msze. Księża nie mają samochodów na wakacje. Trzeba ich będzie dowieść. Proszę aby zgłosili się chętni.

* Godziny letnie Mszy na Garibaldi. W miesiącach od czerwca do września Msza na Garibaldi o godz. 19.00 – w sobotę.
* W przyszłą niedzielę Msza w Cannes – 15.30. Ostatnia przed wakacjami.
* W wakacje anulowane są Msze Wyjazdowe w Cannes i Monaco

* Na przyszłą niedzielę zapowiedział się do nas Chór Exanimo ze Śląska- Parafia Najśw. serca P. Jezusa. Mają bardzo bogaty dorobek artystyczny. Swoimi pieśniami pomogą nam się modlić. Proponują wystąpić o godz. 10.00 , oraz w Cannes. Polecam zobaczyć ich stronę internetową. Dowiecie się, że zdobywali medale na występach w Czechach, Włoszech, Niemczech, Szwajcarii. EXANIMO.  www.exanimo.swietochlowice.pl. Postarajmy się przyjąć naszych Rodaków radosnym sercem. Zasługują też na aperitif z naszej strony.

* Katecheza w języku polskim to piękna inicjatywa rodziców. Sprawa ta dojrzewała przez wiele lat. Dziękujmy Bogu, że jest religia przy Polskiej Szkole – pani Kasia robi to z wielkim zaangażowaniem i bardzo kompetentnie. Dzieci ja bardzo lubią.  Dla tych, którzy mają trudności w środę – stworzymy możliwość w inny dzień. Gratuluje rodzicom inicjatywy i życzę wytrwałości. Już teraz trzeba pomyśleć o zapisach dzieci na katechezę, która rozpocznie się we wrześniu. Bardzo wskazane jest przygotowanie do Spowiedzi w dwóch językach. Drodzy rodzice – dołóżcie starań dla dobra Waszych dzieci.

* Spotkanie z Konsulem Honorowym.
– 12 czerwca (piątek) – godz. 19.30 – sala przy kościele Sw. Heleny

* Pani doktor Ewa REICHER  otwiera gabinet medyczny, gdzie mówi się po polsku, rosyjsku, rumuńsku…Jest lekarzem ogólnym ale ma też specjalizację prowadzenia ciąży, pediatrii, dodatkowo robi np. płukanie ucha. Adres: Ewa REICHERT
chez dr Dubois, …Cabinet; 29 av Jean Médecin  06000 NICE  Tel. +33 4 93 88 02 26

* Świętych Patronów w tym tygodniu. Jadwigi – królowej, Bogumiła, piątek – Najśw. Sera P. Jezusa,  sobota – Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny