IV Niedziela zwykła 30.01.2022 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. W poniedziałek wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana. W środę Święto Ofiarowania Pańskiego. W sobotę wspomnienie św. Agaty, dziewiczy i męczennicy.

2.W tym tygodniu przypada Święto Ofiarowania Pańskiego zwane tradycyjnie w Polsce Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Bystroń w „Dziejach obyczajów w dawnej Polsce” pisze „W dzień Oczyszczenia NMP święcono powszechnie w kościołach świece, które następnie przez cały rok starannie przechowywano, wieszając zazwyczaj na ścianie. Świece te dawano do rąk konającym, poza tym zapalano je w czasie burzy i gromów, aby niebezpieczeństwo od domu oddalić, stąd też świece te gromnicami zwano” Poświęcenie świec w naszej polonijnej wspólnocie w Nicei będzie miało miejsce w niedzielę 30 stycznia.

3.Msza święta na Lazurowym Wybrzeżu w niedzielę 30 stycznia 2022 r.

• 9h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France