IV Niedziela Adwentu 19.12.2021 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. We wtorek wspomnienie św. Piotra Kanizjusza, kapłana i doktora Koscioła.

2.Najwspanialszym dla wszystkich dniem i wieczorem roku jest Wigilia. Zadbajmy zawczasu o tradycyjną oprawę Wigilii. Nie zaniebujmy żadnego z tak czcigodnych zwyczajów i obrzędów wieczerzy i nocy wigilijnej. Zadbajmy o to aby w naszych domach pod obrusem znalazło się sianko czy słoma. Podtrzymujmy te wszystkie święte tradycje i odwieczne zwyczaje z największym szacunkiem i skrupulatnością. Julian Ursyn Niemcewicz tak wspomina wigilię swych lat dziecinnych „Niecierpliwie czekano pierwszej gwiazdy, gdy ta zajaśniała, zbierali się goście i dzieci, rodzice wchodzili z opłatkiem na talerzu, a każdy z obecnych, biorąc opłatek, obchodził wszystkich zebranych i łamiąc go , powtarzał słowa >bodajbyśmy na przyszły rok łamali go z sobą>” W chrześcijańskich domach przed rozpoczęciem wieczerzy należy przeczytać ewangeliczny opis narodzenia Chrystusa, odmówić wspólnie modlitwę „Ojcze Nasz” a następnie dzielić się opłatkiem, składając sobie nawzajem życzenia.

3.Msze święte na Lazurowym Wybrzeżu w IV Niedzielę Adwentu – 19.12.2021 r.

• 15h30 Monaco w kościele Sainte Devote
  • 18h00 Col de Villefranche w kosciel Notre Dame de France

4.Święta Bożego Narodzenia w naszej polonijnej wspólnocie:

Piątek 24 grudnia – Pasterka o północy (24h00)

Sobota 25 grudnia – Uroczystość Bożego Narodzenia – Msza święta o godzinie 9h00

Niedziela 26 grudnia – Niedziela Świętej Rodziny – Msza święta o godzinie 9h00