Informacje parafialne. Nicea.2018.12.23

Modlimy się za górników, którzy stracili życie w kopalni po wybuchu metanu. ich rodziny otaczamy serdeczną modlitwą.
Razem z zespołem PROMYCZEK DOBRA przeżyliśmy piękne chwile rekolekcji parafialnych, które wygłosił Ks. Andrzej Mulka. Dziękujemy za to księdzu i dzieciom, również i parafianom, którzy przyczynili się do całej akcji. Brzmią nam jeszcze w uszach radosne głosy pieśni. Dzieci możemy oglądać na naszej stronie parafialnej, gdzie są zdjęcia z naszego kościoła w Col Vf., Monaco i Cannes. Za foto dziękujemy Panu Maćkowi. Możemy oglądać naszych przyjaciół na:

Pasterka. Tak jak pasterze czuwali przy swoich stadach w noc Narodzenia, tak też i my czuwaniem i modlitwą przygotujemy się na przyjście Syna Bożego na ziemię. Będzie to modlitwa naszej wdzięczności przetykana tekstami poezji i prozy oraz pieśni. Na Pasterkę i czuwanie zapraszam do kaplicy na Garibaldi. – 21 30. Proszę kilka osób, aby po Mszy zabrały teksty do domu i przygotowały.
Ewangelia Wigilijna powinna rozpoczynać wieczerzę przed Pasterką w
katolickiej rodzinie. Byłoby dobrze odczytać ją z Pisma Św. Gdyby ktoś chciał, to mamy tekst wydrukowany. Można zabrać.
Niech nasza wieczerza wigilijna będzie przy blasku świecy, która na tę okazje przyjechała z polski. Dziękuję tym, którzy się tą sprawą zajęli. (Marysia i
Krzysztof)

Spotkanie wigilijne. Byłoby niedobrze, gdyby w ten wieczór ktoś został sam.
Samotnych zapraszam na plebanię. Przełamiemy się opłatkiem, zaśpiewamy
kolędę i pójdziemy na Pasterkę. Nasze spotkanie będzie skromne od strony
kulinarnej, jakkolwiek chcielibyśmy wiedzieć ile osób ma ochotę przyjść.
Boże Narodzenie. Msze Św.; godz. 10.00 – Col de VF. oraz 15.30 – Monaco .
Szczepana – godz. 10.00 – Col de VF. oraz 15.30 – Cannes.
Ulotki z programem świątecznym otrzyma każdy przy wyjściu z kościoła.
Członkowie Grupy Różańcowej modlą się w tym miesiącu o pokój na świecie i w braterskiej modlitwie polecają tych, którzy nie przystąpili do spowiedzi na Święta. Za pomoc przy internecie i składaniu kopert dziękujemy paniom; Uli i Sabinie.
Został posprzątany kościół w Villefranche. Dziękujemy. Składkę na sprzątanie organizujemy w pierwszą niedzielę lutego.

* Wielu łask od Bożej Dzieciny – życzy Ks. Proboszcz