Informacje parafialne. Nicea.2018.12.02

… Uroczystości w katedrze Monako to bardzo wyjątkowa sprawa. 40 lat po wyborze Jana Pawła –   to wielkie dziękczynienie Bogu za Papieża Polaka. Dołączyli się do tego kardynałowie i biskupi oraz wielu wiernych. Organizatorom dziękujemy za ogrom pracy i serce, które włożyli w całą sprawę. Pan Bóg najlepiej odpłaci za poświęcony czas, pracę i ofiarę pieniężną. Dziękuję za ofiarę  pieniężną, którą Państwo Grażyna i Zbigniew z Jarosławia złożyli przy okazji wydatków związanych z przywozem wystawy z Paryża,

…Mam dobra nowinę odnośnie rekolekcji.
…a/ Tydzień temu żaliłem się przed Wami że nie będziemy mieli rekolekcji bo kasa jest pusta i nie możemy zaprosić rekolekcjonisty.
…b/ dziś mogę wam powiedzieć; Dzięki Bogu znaleźli się sponsorzy. Kiedyś powiem więcej, dzisiaj powiem tylko że to młode małżeństwo. Ciężko pracują, ale dla Bożej sprawy nie żałowali grosza.   I nie pożałuję tego bo Bóg nie da się prześcignąć w hojności. Odpłaci im w takiej czy innej formie.
…c/ kto przyjedzie na rekolekcje ?
Tu….wspaniała niespodzianka. Będzie to ksiądz Andrzej Mulka założyciel i główny redaktor pisma dla dzieci „Promyczek..”, które prenumerujemy i lubimy. Ponadto ks. Andrzej przywozi małą grupkę dzieci z Zespołu. Będą śpiewać . Ożywią nasze rekolekcje. Postaramy się przyjąć ich jak najlepiej.
…d/ Data rekolekcji została ustalona na 14,15 i 16 grudnia. Wcześniej nie można było. Zachęcam abyście tam ustalili swój wyjazd do polski, aby wziąć udział w rekolekcjach. Będą inne niż zwykle, bo ze śpiewającymi dziećmi.

…Pan Patryk i Pan Mirek zapraszają do chóru. W repertuarze kolędy.

… w przyszłą niedzielę   modlimy się z dziećmi do świętego Mikołaja.

… w przyszłą niedzielę Msza święta w Cannes

…Ogłoszenia od Amicale des Polonais > Św. Mikołaj zaprasza dzieci do restauracji la „Ligure”. Nice.  15, rue Biscara, godz. ok. 15.00, dziś (02.12) – szkoda, że wiadomość ta przyszła dopiero kilka dni temu.
Święci tygodnia…Poni. – Św. Franciszka Ksawerego,  wt.- Św. Barbary męczennicy, patronki górników, czw.- Św. Mikołaja, pt.- św Ambrożego doktora Kościoła.  sob.- Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny