Informacje parafialne. Nicea.2018.11.18

…Dziś 33 Niedziela w Ciągu Roku. Z inicjatywy Papieża Franciszka przeżywamy dziś w Kościele Dzień Ubogich.

…Dziś katecheza dla dzieci po Mszy Św. – zapraszam.

… Msza w Monako – pod znakiem zapytania z powodu strajku ogólnego

… wypominki. Za naszych zmarłych wypominanych  będą odprawiane msze święte w poniedziałek i we środę. Te Msze święte będą w kościele Świętej Heleny. Zapytacie Dlaczego nie w kaplicy na Garibaldi.
moja odpowiedź… w minionym tygodniu – raz była jedna osoba na Mszy na drugiej Mszy byłem sam.

… Gosia i Karol zgłosili się aby pojechać po wystawę Jana Pawła II do Paryża… dziękujemy.

…Szukamy chętnych aby chcieli ją zamontować w katedrze w Monako

…. Pan Bogdan Ogonowski Zakończył pracę we Francji i powrócił do Polski. Jesteśmy wdzięczni za jego udział aktywny  w życiu parafii. Wyrażamy to przez naszą modlitwę i życzymy aby do nas powrócił.

…. Bogdan zajmował się sprawą muzyki. Proszę aby ktoś zajął funkcję Bogdana. Może to być mężczyzna albo kobieta. Nie jest to wcale cale trudne., pilotem od telewizora każdy umie się posługiwać. Zrobimy kilka prób aby obyć się z tą sprawą. Sprawa najistotniejsza to chcieć i przyjechać do kościoła kwadrans przed Mszą.

…W maju przyjedzie do naszej parafii ksiądz biskup Lechowicz czy z Polski jest to doskonała okazja aby udzielił wtedy sakramentu bierzmowania Jeżeli byliby chętni Proszę niech się zgłoszą

… W sobotę 1-go grudnia jedziemy na Msze do Monaco. Będzie to uczczenia 40 rocznicy wyboru Kardynała Wojtyły na Papieża. Przyjeżdżają goście z Rzymu. Będzie kilku biskupów i kilku kardynałów. Nie może nas braknąć wtedy w Katedrze. W tym dniu nie będzie Mszy na Garibaldi. Nie będzie też wieczorka ”Andrzejek”.