Informacje parafialne. Nicea. 2018.09.09

*. Dziś Msza w Cannes.

*. W przyszłą niedzielę (16 września) wyjątkowo nie ma Mszy w Monako. Chcemy być razem z księdzem Andrzejem Kochem gdy ksiądz Biskup powierza mu nową placówkę w Grasse. Będzie to na Mszy Świętej o 16:30. Dołóżmy ofiarności aby się zmobilizować, gdyż Polacy wiele zawdzięczają księdzu Andrzejowi

*. Błogosławieństwo tornistrów oraz poświęcenie  samochodów – ostatnia niedziela września.

*. Zmiana godzin Mszy sobotniej na Garibaldi – od pierwszej soboty października.

Przez cały wrzesień – Msza o 19.30

*. Przypominam katechezę. Kładę tą sprawę rodzicom na serce. Rodzice nie mogą zaniedbać religijnego wychowania swoich dzieci.

*. Pozostaje do ustalenia dzień katechezy. Chciałbym aby termin był wygodny tak dla dzieci jak i dla rodziców. Ostatnie konsultowałem księży kolegów w polskich parafiach we Francji. W wielu parafiach katecheza jest w niedzielę po mszy świętej. Spróbujemy i my – Może to będzie Wam odpowiadało.

* Ksiądz biskup Lechowicz z kilkoma osobami przyjeżdża aby wziąć udział w obradach Polskiej Rady Duszpasterskiej na Korsyce. Przez kilka dni zatrzyma się w Nicei. (Ostatni tydzień września)
Moje pytanie: Czy ktoś z parafian miałby ochotę i lepsze warunki niż ja przyjąć takich niezwykłych gości. Przyznaję że wstydzę się moich warunków mieszkaniowych. Klatka schodowa niemiłosiernie odrapana. Bojler ciepłej wody nie funkcjonuje  normalnie od kilku miesięcy. Gdy pada deszcz to w jadalni kapie z sufitu. Wtedy podstawiamy miskę a sufit podpieram tyczką żeby płytki nie spadły na głowę. Prosiłem wiele razy o naprawienie dachu. Sam nie mogę nic zrobić gdyż Władze Miejskie roszczą sobie absolutne prawo do budynku.
Wybaczcie – stąd też moja prośba do Was z okazji przyjazdu księdza biskupa. Kiedy indziej nic bym nie mówił.

*. Nowy proboszcz  ŚW. Heleny – obejmuje parafię 28. 09. Przywitanie oficjalne na  Mszy  w sobotę o godz. 18.30. Zachęcam również do wzięcia udziału

*. Jest oferta pracy. Sprzątanie w Mandelieu – potrzebny jest samochód .