Informacje parafialne. Nicea.2018.07.01

*. Msza na Garibaldi podczas wakacji – godz. 19.30 w każdą sobotę,   w Col de Villefranche bez zmian czyli o 10.00 w każdą niedzielę

* W lipcu i sierpniu nie ma Mszy w Cannes i Monaco.

*. W czasie wakacji ogłoszenia  Internetowej  Strony  Parafii Polskiej w Nicei  nie będzie  nie będą aktualizowane

*. Panu Romanowi Trzaskowskiemu  dziękujemy, że podjął się dowożenia księży zastępców na Mszę sobotnią na Garibaldi.

*. Wielkie podziękowania panom; Andrzejowi i Bogdanowi za wakacyjną troskę
o to aby kościół w Col de Villefranche funkcjonował normalnie w czasie w.

*. Pozostała jeszcze niedzielna Msza w Col de Villefranche – prosimy się zadeklarować. Zwracam się szczególnie do tych Parafian, którzy przyjeżdżają do kościoła od strony Cannes, Antibes.

*. Aby uniknąć zapomnienia, ten kierowca, który będzie miał przywieź księdza, przejmie wcześniej symbol do tej zaszczytnej funkcji. Będzie to flakonik z Lourdes na wodę święconą. Jest z magnesem, można go umieścić w samochodzie na widocznym miejscu Niech przypomina, że trzeba być pod kościołem Św. Heleny najpóźniej o 9.15.

* Nasi księża zastępcy to Ks. Robert Śliwowski (Prokurator) i Ks. Roman MAREK.
O ile ks. Roberta znacie już bardzo dobrze, bo od kilku lat do nas przyjeżdża, to ks. Roman nie jest jeszcze znany, gdyż będzie pierwszy raz.

*. Mam nadzieję, że księża będą zadowoleni z posługi w naszej parafii….. bo się nimi dobrze zajmiecie.

*. Dodam, że ks. Roman wyjeżdża do Afryki na Misje. Nie dajcie się prześcignąć Murzynkom w uprzejmości wobec księży. (bo oni zawsze przyniosą coś do jedzenia, posprzątają mieszkanie, angażują się w każdą pomoc …) Dołóżcie starań aby nie wyjść zbyt „blado” w porównaniu z Czarnymi Braćmi.