Informacje parafialne 3.12. 2017

*. Rozpoczęliśmy Adwent. Jest to czas przygotowania na nasze spotkania na spotkanie Bożym Dzieciątkiem. Trwa przez cztery tygodnie. Boże Narodzenia  jest datą niezmienną. (25.grudzień). W tym roku przypada w poniedziałek.

*. Przygotowaniem na Boże Narodzenie w naszej rodzinie parafialnej będą rekolekcje. Przeprowadzi je ks. Infułat Stanisław Jeż. Jak zwykle połączone są ze spowiedzią.

*. Chcę podziękować ode mnie i zainteresowanych osób za Wasze wielkie serce                                                                                                        wobec potrzebujących. W minioną niedzielę była zbiorka na leczenie Jacka. Zmobilizował nas Paweł. Rezultat wspaniały. Pieniądze są odesłane do Polski.
Druga wyjątkowa akcja to ks. Misjonarz. Księdzu Jakubowi mogliśmy ofiarować piękną sumkę, która przewyższała kilkakrotnie naszą składkę niedzielną. Dla mnie to jest wielka radość, że chcieliście się podzielić Waszym groszem ciężko zarobionym na emigracji.

*. Jestem przekonany, że P. Bóg wynagrodzi na swój sposób a może to nastąpić w takich okolicznościach czy w takiej dziedzinie, która tylko Bogu jest wiadoma.

*. Amicale des Polonais zaprasza na spotkanie ze Św. Mikołajem. Czeka na grzeczne dzieci aby je obdarzyć prezentami w restauracji „Le Ligure”. Dziś od godz. 15.00. Restauracja „Le Ligure” 15, rue Biscara Nice.

*. Dzieci w parafii polskiej będą się modlić o prezenty innego rodzaju. Ufamy też, że Św. Mikołaj obdarzy nas innymi darami takimi jak; zdrowie, zdolność, posłuszeństwo, elokwencja (również w języku francuskim) , zaradność życiowa, sprawność sportowa, nawet uroda…i może jeszcze inne. Będziemy się o te niewidzialne dary modlić dla nas i innych w przyszłą niedzielę na Mszy Św.

*. Mamy nowy Kalendarz. Jest wydany przez Polską Misję Katolicką w Paryżu
Temat; Niepodległość 2018. Doskonały prezent dla przyjaciół i rodziny w Polsce.
Cena – 4,70€

*. Grupa Różańcowa otrzymuje koperty z miesięcznym programem.

*. Przy zmianie mieszkania -są dobre rzeczy po bardzo niskiej cenie. Meble, naczynia kuchenne, bielizna pościelowa. tel. 0 614 439 541 ( Trzeba mówić po francusku)

*. Święci tego tygodnia; Św. Barbara – poniedziałek,  Św. Mikołaj – środa… Matka Boża Niepokalanie Poczęta – piątek