Informacje parafialne 2017.12.17

*. Rekolekcje – wielkie podziękowania dla Księdza Infułata Stanisława Jeża. Konferencje utrafione w dziesiątkę, stosownie do naszych czasów i naszych    okoliczności, przygotowane niezwykle starannie.

*. Dziękuję za pomoc w spowiedzi. (Ks. Andrzej Koch, Ks. Krzysztof Rudziński.)
Nie ma mowy aby Katolik, który może się spowiadać, nie przyszedł do konfesjonału na Święta. Może       ktoś mieć przeszkodę w dniu spowiedzi. Jestem zawsze do dyspozycji.

*. Spotkanie wigilijne. Nie chcemy aby ktoś został sam. Samotnych zapraszam na plebanię. Przełamiemy się  opłatkiem, zaśpiewamy kolędę i pójdziemy na Pasterkę.

*.  Podpowiem też drugą formę miłości na wieczerzę wigilijną. Może też rodzina jedna czy druga zabrać na ten wieczór osobę samotną. Potrzebna będzie koordynacja aby zapisać tych co chcą przyjąć i tych co chcą być przyjęci.
*. Ewangelia Wigilijna powinna rozpoczynać wieczerzę przed Pasterką w
katolickiej rodzinie. Byłoby dobrze odczytać ją z Pisma Św.  Gdyby ktoś chciał, to mamy tekst wydrukowany. Można zabrać do domu.

*. Na Pasterkę i czuwanie zapraszam do kaplicy na Garibaldi. Niedziela – 2130.
  Natomiast w sobotę nie ma Mszy na Garibaldi o godz. 18.00. Msze wyjazdowe z okazji Świąt będą; Monaco – w Boże Narodzenie. Cannes – Szczepana.
*. Program Mszy na Święta jest w internecie (strona parafialna), oraz otrzymacie go też na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

*. Panu Tomaszowi Spicha dziękujemy za choinkę. Jest w kaplicy na Garibaldi.
Czeka aby ja udekorować. Do tego zapraszam dzieci, pomogą zapewne rodzice. Umówmy się aby ustalić kiedy to zrobimy.

*. Pan Patryck-nasz organista proponuje stworzenie małego chóru męskiego w naszej Parafii. Zapraszamy. Próby byłyby w czasie wybranym przez chórzystów.

*. Zmarł nasz Rodak. Mieszkał w Villefranche, czasem przychodził do nas na Mszę razem z mamą i żoną. To weterynarz – pan Stefan Kacprzak. Msza Św. o spokój jego duszy będzie odprawiona w odpowiednim czasie.

*.Wyjazd do Polski na Święta. Kraków. Bogdan ma jedno miejsce.