Informacje parafialne. 2017.11.05.

*. Księdzu Krzysztofowi dziękujemy za przybliżenie postaci Księdza Jerzego. Ks. Rudziński jest rodakiem Błogosławionego. Przez kazanie, ucałowanie relikwii oraz obraz postać polskiego męczennika stała nam się bliższa. Ks. Krzysztof odprawia Mszę o wstawiennictwo Błogosławionego za nas Emigrantów – ludzi pracy. Modli się również o powołania kapłańskie z naszych rodzin.

*. Święto Odzyskania Niepodległości Polski 11 listopada. Poniedziałek. – niech będzie motywacją do modlitwy za naszą Ojczyznę, szczególnie za tych co oddali życie w walce o wolność. Do nich zaliczamy również i Ks. Jerzego

*. Listopad to miesiąc, w którym spieszymy z pomocą naszym zmarłym. Jedną z tych form jest odpust zupełny. Jest to specjalny przywilej w dniach 1 – 8 listopada. Warunki; odwiedzić kościół lub cmentarz, Komunia Święta (spowiedź}, wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, odmówienie; Wierzę w Boga Ojca, Ojcze nasz, zdrowaś Marjo  oraz dowolnej modlitwy w intencji Ojca Świętego.

*. Jestem do Waszej dyspozycji, jeżeli chodzi o Spowiedź Św.

*. Złożyliście ofiary na „WYPOMINKI” za zmarłych. Bóg zapłać. Gdyby ktoś nie słyszał nazwiska lub nie było właściwie odczytane proszę reklamować.

*. Czytanie WYPOMINEK i Msza za naszych zmarłych – Garibaldi. poniedziałek. 19.00

*.Rafałowi i Magdalenie dziękujemy za czuwanie nad poprawnym funkcjonowaniem naszej internetowej strony parafialnej. Robią to na odległość bo z Krakowa, ale duchem są z nami. Bóg zapłać.

*. Katechizm – piątek godz. 17.00 przy kościele Św.Heleny  (California)

*. Myślimy wspólnie o Wieczorku Andrzejkowym. Będzie w sobotę – 2 grudnia.
Czekamy na uwagi i propozycje. Andrzejki to nasze spotkanie rodzinne. Niech
będzie to radosne spotkanie braci-rodaków, gdzie nie braknie miłych wrażeń
przy tańcu i śpiewie. Nie wykluczamy lampki wina, ale bez przesady jeżeli
chodzi o alkohol, bo to przyniosłoby ujmę naszej polskiej godności. Jeżeli