Informacje parafialne . 2017.10.22

*. Dziś w kościele St. Pierre d`Arene uroczystość; ku czci Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki oraz Św. Jana Pawła. Nasi parafianie biorą w tej Mszy udział. Otrzymaliśmy – jako Polacy – specjalne zaproszenie.  Reprezentujemy naszą parafię w języku polskim na Mszy francuskiej; Pierwsze Czytanie, dwa wezwania  Modlitwy wiernych, śpiew „Pan kiedyś stanął nad brzegiem”.  Akompaniament muzyczny – Mikołaj.

* Po Mszy błogosławieństwo relikwiami naszych polskich Patronów.
* Zachęcam aby (choć z opóźnieniem) dołączyć do świętujących. Mogą być trudności z parkowaniem samochodu.  (sam dojadę na składaku, który czeka w samochodzie)

*. Przypominam, że październik to miesiąc Matki Bożej – miesiąc różańcowy. Zapomnieliście o Matce Bożej – to smutne.  Matka Boża przy objawieniach prosiła o odmawianie tej modlitwy. Różaniec jest modlitwą prostą a równocześnie bardzo głęboką. W naszych medytacjach do każdej tajemnicy pomaga nam muzyka i śpiew. Ty zajmuje się i robi to bardzo dobrze pan Bogdan. Dziękujemy.

*. W Uroczystość  Wszystkich Świętych będą dwie Msze na które zachęcam.
Jedna – Col de Villefranche – godz.  10.00
Druga – Cmentarz na Wzgórzu zamkowym koło portu – godz. 16.30. Tę Mszę
ofiarujemy za naszych zmarłych. Po Mszy podejdziemy do pomnika rodzin Potockich i Lanvalów aby ofiarować modlitwę różańcowa za dusze zmarłych. Rodzina Lanval to polska szlachecka rodzina, która w XIX wieku ufundowała w Nicei szpital dla dzieci. W tym szpitalu dziś rodzą się również i polskie dzieci. Stańmy z dumą przy naszych Rodakach, którzy rozsławiali dobre imię Polski.

* Wypominki – to forma naszej pomocy zmarłym, którzy są nam bliscy. Przez cały listopad przed Mszą czytamy wypominki i odmawiamy dziesiątek różańca.
Ulotki na wypominki będą rozdawane przy wyjściu. Kartka skomponowana jest w tak, że dolna część posłuży do wpisania imion naszych zmarłych. Górna zaś to godziny i miejsce Mszy Świetych. Kartkę złóżcie na połowę, przetnijcie. Dolną część przynieście do kościoła, górna posłuży wam jako informacja.

*. Zmiana czasu na zimowy 28 na 29 października – noc z soboty na niedzielę, – śpimy godzinę dłużej.

*. Trwa kiermasz parafialny przy kościele Św. Heleny. Wyprzedaż obuwia, ubrania, nakryć stołowych, urządzeń kuchennych – wszystko po bardzo interesującej cenie.

*. Dziś Msza w Monaco.