Informacje parafialne . 2017.10.15

*. Wyrażamy wdzięczność naszym Parafianom, którzy zrobili wysiłek aby udała się nasza pielgrzymka. Podziękowanie szczególne dla pana Bogdana Ogonowskiego (Przygotował grilla i wszystko co się z tym wiązało. Dziękuję państwu Marysi i Andrzejowi Stachna, którzy podjęli obiadem Ks. Wicerektora. Byłby to może dobry przykład na przyszłość. Na rekolekcje w grudniu przyjedzie do nas Ks. Rektor JEŻ. Nie przyjedzie do proboszcza, lecz do naszej parafii. Może któraś rodzina umiałaby zrobić taki sympatyczny gest.

*. Wkrótce Dzień Papieski. Z tej okazji mamy zaproszenie przez parafię francuską. W przyszłą niedzielę Parafia St. Pierre d`Arene urządza uroczystość podwójną; Św. Jana Pawła oraz Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Będzie to w przyszłą niedzielę;  61 rue de France… godz. 11.00. Nie odwołujemy Mszy w Col de Villefranche. Zachęcam jednak abyście się włączyli do tej uroczystości i pojechali tym razem do innego kościoła. Ja dojadę z opóźnieniem. Liczy na nas ks. Rudziński. Prosi aby po polsku było Czytanie Mszalne i dwa wezwania Modlitwy Wiernych. Ja proszę aby trzy osoby zgłosiły się do mnie.

*. Dobrze będzie, jeżeli też zaśpiewamy polską pieśń. Przygotuję tekst na karteczkach i proszę, abyśmy byli razem do śpiewania.

*. Taką samą uroczystość zrobimy u nas z opóźnieniem dwóch tygodni. Ks. Krzysztof przyjął zaproszenie. Będzie mówił kazanie. Ks. Krzysztof Rudziński jest z tej samej parafii co Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko.

*. Różaniec. Październik to miesiąc różańcowy. Bracie i siostro – stawiam ci pytanie; ile razy przyszedłeś na Nabożeństwo Różańcowe do kaplicy polskiej  albo do kościoła francuskiego? Już upłynęło pół miesiąca. Co stoi na przeszkodzie? Jeżeli są trudności, to właśnie można je ofiarować Matce Bożej. Maryja przy każdym objawieniu (Lourdes, Fatima, La Salette) prosiła o różaniec. Dała też wiele obietnic dla tych, którzy będą się modlili na różańcu.
Garibaldi – codziennie przez październik – godz. 19.00. Sobota – przed Mszą

*. Mamy kolejny numer „Promyczka”. W dużej części poświęcony jest modlitwie różańcowej. Pomaga poznać Tajemnice Różańca. Zbieg okoliczności, że ten materiał był przedmiotem ostatniej lekcji religii. Nawet jest wyznaczona nagroda – piękny różaniec od Papieża. „Promyczek” znajdziecie przy aniołku. Biorąc go złóżcie w podzięce 1 €. Aniołek pięknie podziękuje po polsku i po francusku a z jego polecenia zaśpiewa wam słowik.

*. Katechizm – przypominam rodzicom i mam nadzieję, że nie ma tu zaniedbania. Jest to wielka odpowiedzialność rodziców przed Bogiem za religijne wychowanie dzieci.

*. Na Wszystkich Świętych poprosiłem abyśmy mogli mieć Mszę na Cmentarzu Zamkowym.
W tym dni będzie można być dwa razy na polskiej Mszy – o godz. 10.00 i 16.30

*. Kiermasz z wyprzedażą i posiłkiem u Ks. Andrzeja – Parafia Św. Heleny – najbliższa sobota i niedziela

*. Pracy szukają dwie młode dziewczyny. (nie mają jeszcze 20 lat). Kilka dni temu przyjechały do Nicei. Czy możemy im pomóc.

*. Dziś Msza w Monaco.

*. Ważną sprawą jest śpiew podczas mszy. Śpiew liturgiczny nastraja naszą duszę do modlitwy i pomaga wznieść serce ku Panu. Mamy coś nowego. To elektroniczny organista. Sprawuje się doskonale. Proszę o współpracę. Potrzebni są chętni. Nie jest to trudne, bo pilotem każdy umie się posługiwać.