Informacje parafialne . 2017.10.08

*. Październik  to miesiąc Różańca. Codziennie zbieramy się w kaplicy aby uczcić Matkę Bożą. Codziennie – Garibaldi. Godzina 19.00. W sobotę – 17.30. Zachęcam aby dołączyć do nas. My zaś wszyscy dołączymy duchowo do Rodaków, którzy poszli do granic Polski, aby Różańcem wypraszać pokój dla dzisiejszego świata.

*. Dziękujemy bardzo Ks. dr Krystianowi za przyjazd do naszej wspólnoty. Jesteśmy oddaleni od Centrali PMK najbardziej ze wszystkich polskich wspólnot we Francji, ale nie będziemy się czuć osieroceni, dopóki Ks. dr Krystian Gawron będzie o nas pamiętał. A trzeba powiedzieć, że pamięta. Razem wyruszaliśmy kiedyś na pierwszą pielgrzymkę do Laghet. Było to 9 lat temu. Za tą inicjatywę dziękujemy. Realizujemy co roku tę piękną akcję.

*. Dziękuję wszystkim Parafianom za udział w pielgrzymce do Matki Bożej. Szczególne podziękowanie dla tych, którzy dołożyli starań aby organizacja pielgrzymki wypadła dobrze. Dziękuję tym, którzy posłużyli innym  własnym  samochodem. Dziękuje za to, że pomyśleliście o braciach zabierając coś więcej do grillowania  i do jedzenia. …..

*. W obecności Księdze Prorektora PMK chcę wypowiedzieć słowa podziękowania wobec dzisiejszych młodych Jubilatów; Państwa Marysi i Andrzeja Stachna. Od wielu lat pan Andrzej pełni funkcję zakrystiana. Robi z wielkim poświeceniem, bardzo inteligentnie i dyskretnie.

*. Dziś nie Ma Mszy w Cannes.

*. W przyszłą niedzielę – Msza Św. w Monaco  – 15.30

*. Ks. Andrzej zaprasza na kiermasz  z wyprzedażą i posiłkiem. Kościół Św. Heleny – przyszła niedziela