Informacje parafialne . 2017.10.01

*. Zmiana godziny Mszy Św. na Garibaldi. (tylko na Garibaldi). Powracamy do czasu ustaleń
urlopowych. Garibaldi Msza sobotnia – godz. 18.00

*. Różaniec …na Garibaldi.. codziennie w październiku – godz. 19.00. Za wyjątkiem soboty,
kiedy Różaniec będzie przed Mszą, czyli 17.40. Czytamy wyjątki  Listu Apostolskiego
JanaPawła Rosarium  Virginis Marie

*. Pielgrzymka do Matki Bożej w Laghet połączona z piknikiem – przyszła niedziela.

*. Nie ma Mszy Św. w przyszłą niedzielę w Col de Villefranche i w Cannes.

*. Z okazji pielgrzymki przyjeżdża do nas z Paryża Ks. dr Gawron. Byłbym wdzięczny naszym parafianom gdybyśmy mogli go jakoś przyjąć. Obiad w sobotę i poniedziałek. Niech będzie to nasza wspólna sprawa, jest on przedstawicielem Polskiej Misji Katolickiej.

*. Ks. Wicerektor chce się spotkać z Parafianami. Zapraszam więc na herbatkę do sali przy kościele Św. Heleny w przyszłą sobotę wieczorem na godz. 20.00. Ks. Wicerektor lubi młodzież i liczy, że młodzi się pokażą.           Program jest na ulotce, którą otrzymacie wychodząc.

*. Porządek pielgrzymki w Laghet. Samochody zostawiamy na parkingu i od parkingu idziemy w procesji do ołtarza odmawiając Różaniec. Wyruszamy z procesją o godz. 10.30., natomiast od 10.00 możliwość spowiedzi.

*. Dziś w sposób szczególny modlimy się za dzieci szkolne i za kierowców. Na początku
nowego roku szkolnego poświęcenie tornistrów oraz samochodów.

*. Katechizm – podobno rodzicom bardziej odpowiada piątek. Więc robimy piątek. Na
Californie. Godz. 17.00. Zapraszam i czekam

*. Dzieci mają kolejny numer Promyczka. Jest w nim miedzy innymi ładny kartonik z planem lekcji w nawiązaniu do Fatimy. Oraz krzyżówka o Archaniołach (dosyć trudna ale przy pomocy rodziców, a może  jeszcze Internetu – powinno się udać). Promyczki będą złożone przy wyjściu obok aniołka. Niech dziecko biorąc Promyczek, złożyło aniołkowi jedno € . Będzie to wychowawcze. Nie chciałbym aby dziecko było pozbawione pięknej lektury w przypadku braku monety.

*. Zapłaciliśmy 484€ za ostatni okres używania kaplicy na Garibaldi. Będę wdzięczny gdy będziecie o tym pamiętać przy składkach niedzielny. Już teraz Wam mówię „Bóg zapłać”.
Jesteśmy świadomi jak bardzo się liczy dla nas ta kaplica szcególnie na nasze spotkania rekolekcyjne.

*. Solenizantom ostatnich dni składamy życzenia. Są to; Teresa, Gabriel, Michał i Rafał.
Ofiarujemy im wiązankę modlitw.

*.Nasza Pielgrzymka do Fatimy. Borykamy się ze znalezieniem Hotelu. Legion Mayi z
z całego świata zarezerwował wszystko. Dziękuję pani Irence, Marysi i Olivii.

*. Mamy nowego przewoźnika. To Krzysztof Majka. Był po bratersku przyjęty przez naszego Krzysztofa. Obaj będą nam posługiwać przywożąc potrzebne rzeczy.  Nowy Krzysztof zna zasady, które u nas obowiązują. Dziś poda Wam swoje wizytówki.

*. Młody KINE, który ma pracę w Monaco szuka niedrogiego studio w okolicy.