Informacje parafialne . 2017.09.24

*. Dziękujemy Ojcu Dominiakowi za poruszenie tematu, który jest ciągle bardzo aktualny nawet w naszych kręgach polskich. Sprawa ta spędza wielokrotnie sen z oczu, bo kontakt ze światem niewidzialnym nie jest sprawą małej wagi.

*.  Katechizm – to sprawa, której nie można zaniedbać. Zwracam się z prośbą do rodziców
aby sprawę edukacji religijnej wzięli sobie do serca. Dni które proponuję; środa (ewentualnie wtorek po  lekcjach) i piątek. Wygodnie jest dla nas w sali przy kościele Św. Heleny – choć może być tez gdzie indziej, gdzie rodzicom by odpowiadało.

*. Wkrótce zaczynamy październik – Miesiąc różańcowy. Modlitwa różańcowa ma wielką moc. Dzięki niej możemy wyprosić wiele łask. Już dziś zapraszam na Nabożeństwo Różańcowe do kaplicy na Garibaldi. Tak ładnie uczestniczyliście przez poprzednie lata, mam nadzieję, że znajdziecie czas dla Matki Bożej również i w tym roku. Z każdą sprawą nawet najtrudniejszą możemy przyjść do Matki. Ona wstawi się za nami do swojego Syna. Natomiast takich spraw, tu na emigracji nam nie brakuje.

*. Godziny nabożeństwa ustawimy tak, aby Wam odpowiadały. W niektóre dni będzie to
różaniec śpiewany.

*. Aktualnie Msza Św. na Garibaldi jest o godz. 19.30. Wkrótce zmienimy porę, aby nie było za późno. Natomiast różaniec w sobotę będzie pół godziny przed Mszą.

*. W przyszła niedzielę(01.10). ..poświęcenie tornistrów i pojazdów. Powierzamy Bogu przez ręce Matki Najświętszej całoroczny wysiłek związany z rokiem szkolnym,

Dobrze będzie jeśli dzieci przyniosą do poświęcenia albo swój tornister, albo przynajmniej jedną książkę czy zeszyt.
*. Przez wstawiennictwo Św. Krzysztofa polecamy Bogu u początku roku szkolnego
wszystkich kierowców-rodziców oraz małych pasażerów, aby szczęśliwie dojeżdżali do szkoły.

*. KURSU PORADNICTWA RODZINNEGO organizuje Polska Misja Katolicka w Paryżu. Celem jest wykształcić i uformować nauczycieli odpowiedzialnego rodzicielstwa i doradców życia rodzinnego.  Będą oni mogli przygotować narzeczonych do małżeństwa. Nieść pomoc małżeństwom i rodzinom w budowaniu trwałych wspólnot życia i miłości.
Będą pomagać w rozwiązywaniu problemów zgodnie z nauką Kościoła.
Kurs skierowany jest do wszystkich osób po maturze, absolwentów studiów wyższych a szczególnie do małżeństw cieszących się uznaniem, autorytetem moralnym i osobistym wśród emigrantów. Kursbtrwa 4 weekendy. Zapisy do dnia 24 października. Polska Misja Katolicka (263 bis, rue Saint – Honoré , 75001 PARIS), tel. 01 55 35 32 23,   [email protected]

*. Przy okazji dzisiejszej Ewangelii o pracy na roli przypominam o suchym chlebie, który
jest Bożym darem i nie należy go wyrzucać do kosza. Niech mają z niego pożytek króliki.

*. Poszukuje mieszkania (niedrogiego studio) – Paweł – 0048.516.899.408