Informacje parafialne . 2017.09.17

Informacje parafialne  . 2017.09.17

*. Pielgrzymka do Fatimy. Chcemy się wybrać do Matki Bożej. Nasi parafianie wyszukali  tanie loty do Lizbony (120 € ). Data; 24-26 października. Dlaczego taka data? Wakacje szkolne. Ponadto na rocznicę objawień na 13 – niemożliwe znaleźć nocleg.  Kontakt; Pani Mariola – 0 643 162 215, Pani Irena – 0 661 459 845, Pan Marek Nowiński 04 93 71 30 88     Przedpłata – 100€

*. „Różaniec do Granic” to akcja, która nawiązuje bezpośrednio do 100  rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. Wzdłuż granic Polski 7 października ustawią się ludzie odmawiający różaniec. Celem „Różańca do Granic” jest otoczenie Polski modlitwą różańcową. Jest to modlitwa za polskie rodziny, nawrócenie Polaków i pokój na świecie. Jest to także ochrona przed zagrożeniami: – możliwością wybuchu konfliktu zbrojnego w Europie i islamizacją.

* W drugą niedzielę października (08.10) ..pielgrzymka do Matki Bożej w Laghet oraz piknik Rodaków. Obiecał nam Ks. Rektor Gawron, że będzie z nami. W tę niedzielę nie będzie Mszy w Cannes, bo chcemy być razem u Matki Bożej w Laghet

*. Rodzicom przypominam o katechezie ich dzieci. Dzień katechezy jest do ustalenia. Chciałbym, żeby było wygodnie i rodzicom i dzieciom. Postaram się dostosować. Dotąd nawiązały kontakt ze mną jedynie dwie mamy. Zapraszam i czekam. Weźmy również pod uwagę katechezę prowadzoną przez mamę czy babcię. Też czekam na osoby chętne. Jest to możliwe, że każdą katechezę wcześniej przygotujemy wspólnie.

* W pierwszą niedzielę października (01.10). ..poświęcenie tornistrów i pojazdów.

*. Pani Jola Bortner uczyniła bardzo miły gest dla naszych najmniejszych. Po  Mszy otrzymają słodki upominek. Pani Joli dziękujemy

*. Zaginał Młody  Mężczyzna … Daniel Banach. Lat 37.  Ostatnio widziano go w Nicei. Poszukuje go rodzina. Znaki szczególne;  krzywy, złamany nos, na lewym przedramieniu tatuaż „SANDRA”

*. Zaproszenie do Vence. 23.09 (Najbliższa sobota) godz. 10. – otwarcie muzeum Gombrowicza. Na rynku miejskim;  14.00 Szkoła tańca polskiego – Orkiestra Tęgie Chłopy. Katedra Notre Dame – 21.15 …Koncert

*. Jest propozycja utworzenia Grupy AA – chodzi o pomoc dla osób, które chcą porzucić nałóg alkoholu.
Swoją pomoc w tej dziedzinie ofiaruje pan Andrzej z Paryża. Bierze również pod uwagę rodzinę tych osób, które mają problem pod tym względem. Kontakt; 0 984 250 112

*. W przyszłą niedzielę będzie z nami O. Dominikanin. Przyjedzie na Wybrzeże na kilka dni. Na Mszy powie do nas kazanie.

*. Dziś Msza w Monaco. Zapraszamy naszych Parafian – tych stałych, którzy od dawna są z nami, jak również Rodaków, którzy mieszkają w Monaco, ale jeszcze dotąd nie nawiązali kontaktu z Parafialną Rodziną Polską. Dopowiem, że w mamy tam bardzo miłą atmosferę; po Mszy spotykamy się na kawie, natomiast sama Msza jest pięknie animowana przez Panią Anię (gitara i skrzypce), oraz Raphaëlka z afrykańskim bębenkiem. Ponadto na dzisiejszą Mszę dojedzie pan Mirosław z organami.

*. Świeci tego tygodnia; pon.-Św. Stanisława Kostki   wt.-Św. Januarego czw.-Św. Mateusza.Ewangelisty
sob-Św. Padre Pio z Pietrelciny.  Solenizantom składamy życzenia i pamiętamy o modlitwie w ich intencji.