Informacje parafialne . 2017. 09.03

*. Wrzesień to nowa mobilizacja dzieci oraz rodziców. W tej intencji modli się Grupa Różańcowa. Pod tym kątem zwrócimy się do Świętego Krzysztofa i będziemy go prosić aby wszystkich kierowców i pasażerów strzegł od złego w drodze do szkoły i do pracy. Matce Bożej w naszej dorocznej pielgrzymce do Laghet polecać będziemy cały rok szkolny oraz zmagania dzieci, rodziców,  wychowawców i katechetów.

*. Ponieważ w tym roku będzie wolna środa do zajęć szkolnych. Możemy rozplanować katechizacje na dwa dni. Proponuję piętek i środę. Mogą być dwie grupy. Jednakże proszę aby któraś z mam wzięła pod opiekę jedną grupę. Szczególnie istotne, gdyby obydwie grupy czyli dzieci starsze i młodsze miałyby być w tym samym dniu.

*.. Rodzicom przypominam, że mają obowiązek zapisać dziecko na katechezę,
nieważne czy będzie ona po francusku czy po polsku.

*. Sanktuarium w Laghet przyjmuje nas w niedzielę w drugą niedzielę października (08.10)

*. Pielgrzymka do La Salette. Zaprasza parafia francuska. Pielgrzymka autobusowa. Pięć dni, cztery noce. Wyjazd 17.09.  Równocześnie zwiedzanie innych miejsc. Koszt; Hotel, restauracja, autokar – 295 €. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Organizatorzy: 04 93 98 05 91  lub 0 637 970 466

*. Przyleciał do nas aniołek – bardzo sympatyczny. Ma rozpostarte skrzydełka i
złożone rączki. Za każdym razem podziękuje skłonieniem główki i powie; „MERCI,  BÓG ZAPŁAĆ” a na jego polecenie piękną melodię wyśpiewa Wam słowik. Wystarczy mu złożyć w ofierze pieniążek. (Słowik najładniej śpiewa gdy jest 1€.) Ten fundusz będzie wykorzystany na nasze potrzeby parafialne, te dodatkowe, a między innymi na kawę i inne napoje, którymi nas częstuje zawsze Pan Marek po Mszy Świętej.

*. Dziś nie ma Mszy w Cannes o godz.15.30. Racja; rekolekcje dla księży Polskiej Misji Katolickiej.

*. W tym tygodniu będę nieobecny w Nicei. Mamy rekolekcje Księży polskich na Korsyce.