Informacje parafialne 2017.08.27

*. Wczoraj łączyliśmy się z naszymi Rodakami aby oddawać hołd Matce Bożej
z Częstochowy. Kontynuujemy nasze świętowanie i duchowo łączymy się z rzeszą wiernych, którzy zgromadzili się na placu przed Sanktuarium. Dołączamy
nasze modlitwy do pielgrzymów, którzy przebyli pieszo wiele kilometrów.
Stajemy obok przedstawicieli Polskiego Rządu, aby z Panem Prezydentem i Panią Premier zanosić nasze modlitwy do Matki. We Mszy Świętej – razem z Nuncjuszem Papieskim, Prymasem Polski, Kardynałami i Biskupami oraz wszystkimi duchownymi wielbimy Pana za 300 lat koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

*. Wszystkim, którzy już powrócili do naszej Parafii w Nicei życzymy zdrowia i siły do podjęcia codziennych obowiązków. Tym, którzy mają jeszcze przed sobą drogę życzymy aby podróżowali szczęśliwie, bez pośpiechu, dbając o wcześniejszy wypoczynek i odpowiednio długi sen.

*. Rodzicom przypominam o katechizacji, którą wkrótce rozpoczniemy. Dzień
katechizacji ustalimy wspólnie z rodzicami. Środa ma być wolna w tym roku od
zajęć szkolnych. Byłoby to dla nas bardzo  korzystne.

*. Intencja dla Grupy Różańcowej na wrzesień; „Za uczniów, nauczycieli, wychowawców oraz rodziców w rozpoczynającym się roku szkolnym”. Za pracę nad stroną na obecny miesiąc dziękujemy panu Markowi, który swój czas oraz umiejętności poświęcił podczas swojego urlopu na ten cel.

*. Informacja bardzo ważna ( szczególnie dla Rodaków z Cannes i okolicy).
W najbliższą niedzielę (trzeciego września) nie będzie Mszy w Cannes. Racja; rekolekcje dla Księży z Polskiej Misji Katolickiej. Będą trwały przez tydzień.
Miejsce; Dom Świętego Jacka na Korsyce.

*. Dzisiejsza Msza Św. jest odprawiana o zdrowie dla Bogdana Gabiga.
Dołączamy nasze modlitwy do modlitw Haliny i ich córeczki Julii. Polecajmy wszystkich naszych chorych. Ufajmy, że Matka Boża przyczynia się do próśb swoich dzieci.