Informacje parafialne 2017.08.13

* Miło mi jest powrócić do rodziny parafialnej po urlopie. Dziękuję wszystkim którzy włożyli wkład aby Parafia funkcjonowała normalnie, nawet pod nieobecność jej proboszcza. Zachowuje wdzięczność wobec księży zastępców: Ks.  Roberta i Ks. Józefa, którzy roztaczali opiekę duchową nad nasza parafią przez kilka ostatnich tygodni.

* Dziękuję tym panom którzy księży dowozili: Roman Trzaskowski, Marek Nowiński, Jurek RECZEK.

* Podczas nieobecności pana Andrzeja obowiązki szefa zakrystii i programowania zestawu pieśni. ….wykonywał pan Bogdan Ogonowski
* Stwierdziłem że mamy nowy komplet lampioników dla dzieci. …to pani Danusia.
Wszystkim mówię Bóg zapłać i cieszę się że nasza parafia to zgrana rodzina, co się bardzo liczny na emigracji.

* WE wtorek Święto Matki Bożej. Wniebowzięcie. W naszej polskiej tradycji nazwane MATKĄ BOŻĄ ZIELNĄ. Rolnicy przynoszą do Matki efekt swojego trudu i składają u Jej stóp wieńce i bukiety kwiatów ziół i zbóż.
My nie jesteśmy rolnikami, ale też mamy Matce Bożej za co dziękować. Uczyńmy to przez wdzięczną modlitwą. Gdyby ktoś miał możliwość niech przyniesie bukiet kwiatów. Poświęci i zabierze do domu.
Wyrazem naszej łączności z polskimi rolnikami będzie poronienie wodą święconą przed Mszą.

*.  Sanktuarium w Laghet zaprasza nas na pielgrzymkę pieszą do Matki Bożej.
14 sierpnia  – wymarsz kilku kilometrów. godz, 21.00 – procesja z lampionami, 2200 – Msza
15 sierpnia – gdodz 11.00 – Msza ,   godz. 15.30  – procesja

* U nas  –  Msza święta z okazji Wniebowzięcie: Poniedziałek na Garibaldi ….godz. 19.30 i we wtorek Col de Villefranche. …godz. 10.00

*. Do Rzymu na trzydniową pielgrzymkę-wycieczkę jedzie chór parafialny. To chórzyści  Afrykańczycy. Jadę z nimi, bo poprosili, żeby ksiądz im towarzyszył/ Są jeszcze wolne miejsca. Autokarem. Data wyjazdu: 16 sierpień,  Koszt; 320€,    kontaktować; Joséphine – 0 622 750 056