INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.10.16 29. Niedziela w ciągu roku

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.10.16

*. Zmiana programu – na Dzień Papieski (22 X sobota) Msza nie na Cimiez lecz na Garibaldi –18.00. Powód; 00. Franciszkanie nie mają Mszy w sobotę. Powie ktoś; „przecież możemy być sami, bez Francuzów”. Owszem nawet nam to proponowali. Powiedziałem „NIE’ żeby się  nie wstydzić za Rodaków, gdy w ubiegłym roku na tej uroczystości w dużej Bazylice na Cimiez było nas mniej niż 10 osób. Napisałem wtedy w ogłoszeniach; …Polacy nie lubią swojego Papieża-Rodaka.” Chciałbym się mylić. Dajcie temu dowód, że się mylę – przyjdźcie na Mszę Papieską na Garibaldi. Sobota – godz. 18.00

*. Październik  to miesiąc Różańca. Codziennie zbieramy się w kaplicy na Garibaldi aby uczcić Matkę Bożą. Zachęcam i zapraszam aby dołączyć do nas. Garibaldi. Godzina 19.00

*. Dziękuje wszystkim Parafianom, którzy wzięli  udział w pielgrzymce do Matki Bożej w Laghet. Szczególne podziękowanie dla osób, które dołożyły starań aby organizacja pielgrzymki wypadła dobrze. Dziękuję tym, którzy posłużyli innym  własnym  samochodem. Dziękuje za to, że pomyśleliście o braciach zabierając coś więcej do grillowania  i do jedzenia.

*. Za zdjęcia z pielgrzymki dziękujemy Teresie, Ewie i Robertowi. Szczególne podziękowanie dla Rafała i Madzi, którzy już nie mieszkają ale z Krakowa czuwają nad naszą internetową stroną parafialną. Dzięki temu, że zachowują nas w sercu zobaczymy na stronie nasze foto.

*. Msza ku czci Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki  – w przyszłą niedziele. Godz. 11.00. Kościół St. Pierre d`Arène, rue de France. Celebruje ks. Krzysztof Rudziński.

*. W kontekście tego do czego doszło latem na Promenadzie organizowana jest akcja honorowego krwiodawstwa. Pilotuje ją osobiście Pan Konsul Forkasiewicz
Krwiodawstwo jest akcją a najwyższym stopniu honorową i godną pochwały. Ponadto, nigdy nie wiemy kiedy my sami czy nasi bliscy mogą potrzebować pomocy w postaci krwi niezastąpionej niczym innym. Po Mszy Świętej można się wpisać na listę i otrzymać ulotkę informacyjną. Proszę też zabrać ulotkę.

*Pan Konsul obiecał, że sam będzie obecny na Mszy Św. w Col de Villefranche w niedzielę 23.10. aby Honorowym Krwiodawcom wyrazić swoje uznanie.

*. Msza Św. w Monaco – dziś i w przyszła niedzielę – godz. 15.30

*. Jest do zabrania lodówka. Nie nowa, lecz b. dobra. Wys.- 140 cm.