INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.09.18 25 Niedziela w ciągu roku

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.09.18

25 Niedziela w ciągu roku

*. W naszej parafii witamy wszystkich NOWYCH. Życzymy abyście się czuli dobrze wśród nas. Zapraszamy do naszej Rodziny Parafialne. Nie zostawajcie na boku. Będziemy chcieli Wam pomóc, bo wiemy że początki mogą być trudne. Naszych Parafian proszę – pierwsi nawiązujcie kontakt z nowo-przybyłymi Rodakami. Miejcie szczególnie na uwadze młodzież studencką.

*. Spotkanie młodych parafian ze studentami – poniedziałek wieczorem. Zapraszamy

*. W przyszłą niedzielę nasi parafianie wybierają się na pielgrzymkę do Matki Bożej  w La Salette. Wspaniała rocznica. Otóż Matka Boża objawiła się dzieciom 19 września 1846 r. Jutro przypada 170 rocznica. Nasi Parafianie pojadą dokładnie w przeddzień 170 rocznicy tych wydarzeń. Gdyby ktoś chciał dołączyć – proszę kontaktować panów; Marka i Andrzeja. Dopowiem, że z Cannes wybiera się grupka osób.
*. Katechizm. Rodzicom przypominam obowiązek zapisania dzieci. Proponuję  aby katechizm  był w piątek na CALIFORNIE w Nicei. Najpierw wszystkie dzieci. Następnie grupę tę podzielimy. Byłoby dobrze, gdyby mamy podjęły się prowadzić katechizm w jednej grupie. Będą do tego materiały.

*. W pierwszą niedzielę października; a)Poświęcenie przyborów szkolnych. b)Poświęcenie pojazdów.  c)Naszą składkę przeznaczamy w całości jako wyraz solidarności z rodziną, gdzie dwie córki zginę w ataku na Promenadzie. Państwo Bednarek nawiązali bliższy kontakt z Parafią Krzyszkowice, ich poprosimy, aby przekazali materialny wyraz naszej łączności duchowej.

*. Pielgrzymujemy do Sanktuarium w Lahget – druga niedziela października. 10 października – Matka Boża Czeka na nas. Główny celebrans – Ks. Rafał (najmłodszy z księży polskich.) Nasz Ksiądz Senior – Ks. Stanisław dołączy do nas o ile zdrowie mu pozwoli. Gdyby ktoś miał możliwość i przywiózł Ks. Stanisława – będę wdzięczny. Podejmuję się go odwieźć po zakończeniu spotkania. Po Mszy spotykamy się na rodzinnym pikniku. Poza Msza u Matki Bożej nie będzie wtedy innej Mszy.

*. Państwu Marioli i Patrykowi Bednarek dziękujemy za zakup wentylatora do naszego kościoła. Szczególnie w gorące dni pomoże nam lepiej się skupić i lepiej modlić na Mszy Św.

*. Lampioniki naszych aniołków już się trochę wypaliły. Należy się nimi zająć. Gdyby któraś mama była wolniejsza i mogła się tym zająć – razem z naszymi aniołkami od lampioników i dzwoneczków – mówię; DZIĘKUJĘ. Jak to zrobić – zapytajcie pani Danusi Urbaniak. Ona wie, bo to już robiła.

*. Dziś Msza Św. w Monaco (15.30). Ponieważ kościół Sté Dévote  będzie zajęty, to spotkamy się w Sali na górze. Tak samo w przyszłą niedziele.

*. Zmiana godziny Mszy na Garibaldi (po okresie wakacyjnym ). Od października – godz. 18.00

*. Przyszła niedziela – list Papieża na temat Środków Masowego Przekazu Myśli.
*. Święci obecnego tygodnia; Dziś – Św. Stanisław Kostka, Irena,    Pon. – Św. Januarego  Śr.- Św. Mateusza-Ewangelisty,  Pt.- Św. Padre Pio