INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.09.11 24 Niedziela w ciągu roku

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.09.11         24 Niedziela w ciągu roku

*. Msze święte. Dzisiaj msza święta w Cannes. Przyszłą niedzielę msza w Monako o 15:30. W sobotę Mszana Garibaldi o 19 30, no i oczywiście jak w każdą niedzielę – o godz. 10.00 – Msza w Col de Villefranche

*. W ataku terrorystycznym podczas wakacji  zginęły również dwie nasze rodaczki spod Myślenic. Były to; Małgorzata i Marzena. Nasza parafia złożyła kondolencje na ręce proboszcza parafii tych dziewcząt. Nie poprzestajemy na słowach. Chcemy tej skromnej rodzinie przesłać  wsparcie finansowe. Nasza składka z pierwszej niedzieli października będzie przeznaczona na ten cel. Nie bójmy się dać naszego grosza na dobry cel. Pan Bóg wynagrodzi. Zapytacie – ile.
Wiem, że nikomu nie zbywa i ciężko na ten pieniądz pracujecie. Tyle ile kto uważa ile może.
Przytoczę tylko zwyczaj wśród niektórych kierowców; składają na ofiarę jednego centyma za jeden przejechany kilometr w ciągu roku. Przykładowo; Ktoś opowiadał, że przejechał 5tys. km. – złożył na Misje kwotę 50 €.

*. Państwa Mariolę i Patricka Bednarek poprosimy aby zajęli się przekazaniem zebranej kwoty.

*. Przypomnę jeszcze, że w tym dniu święcimy samochody i przybory szkolne. Będziemy prosić Boga aby oddali od nas i naszych bliskich czyhające nieszczęścia.

*. Za dwa tygodnie (w ostatnią niedzielę września)  nasi parafianie organizują się na pielgrzymkę do La Salette. Panowie; Marek i  Andrzej – udzielą informacji  szczegółowych. Z mojej strony – choć nie mogę się wybrać (bo trzeba obsłużyć Msze niedzielne) – zachęcam jak najserdeczniej. Warto odwiedzić to miejsce, gdzie Matka Boża objawiła się góralskich pastuszkom.

*. Rodzicom przypominam, że nie mogą zaniedbać religijnego wychowania dzieci. Proszę, aby wpisały swoje pociechy na lekcje religii. Wybór jest dość obszerny. Chętnie udzielę informacji  i pomogę nawiązać kontakt z katechetą Waszej parafii gdzie dziecko chodzi do szkoły. Będziemy się cieszyć gdy wpiszecie dziecko na lekcje religii w Parafii Polskiej.

*. Pielgrzymujemy do Matki Bożej w sanktuarium w Laghet; – 10 października (druga niedziela października). Po Mszy spotykamy się na rodzinnym pikniku. Nie będzie wtedy Mszy o godz. 10.00 w Col de Villefranche ani o 15.30 w Cannes.

*. Jesteśmy w trakcie Roku Jubileuszowego. Jest to nawiązanie do tradycji żydowskiej, którzy co 5o lat obchodzili rok Jubileuszowy. Był on związany z darowaniem wszelkich długów.  Dla nas Rok Jubileuszowy przypomina P. Jezusa, który oddał się za nas aby były darowane nasze długi przed Ojcem. Dlatego znamienne są w Roku Jubileuszowym Drzwi Święte. One symbolizują Chrystusa, gdyż „jeśli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony, wejdzie i wyjdzie, i znajdzie paszę” (J 10,9). Podczas naszej pielgrzymki do Laghet dokonamy symbolicznego przejścia przez Drzwi Roku Jubileuszowego.

*. Poznamy też najmłodszego księdza polskiego wśród nas. Jest to ks. Rafał z Katowic.