INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.09.04 23 Niedziela w ciągu roku

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.09.04         23 Niedziela w ciągu roku

*. Witamy naszych Parafian po urlopie, witamy dzieci. Życzymy aby z nową energią,  optymizmem i Bożą pomocą rozpoczynać zadania po wakacjach.                                                                                                                                                                                                                                                                                     *. Nowy rok szkolny – wejdźmy w ten okres z Bożym błogosławieństwem. Dlatego w pierwszą niedziele października (02.10)  będzie modlitwa nad przyborami szkolnymi naszych uczniów. Zachęcam aby dzieci przyniosły wtedy do kościoła swój warsztat pracy (jeżeli nie cały to chociaż część). Wspólnie będziemy się modlić o zdolności, wytrwałość i opiekę Bożą dla naszych małych studentów na cały rok.

*. W tym samym dniu – poświęcenie samochodów. Rok szkolny związany jest z dowożeniem dzieci do szkoły. Patrona kierowców – Św. Krzysztofa – będziemy prosić aby  czuwał nad wszystkimi kierowcami i wszystkimi pasażerami (szczególnie tymi małymi).
*. Rodzicom przypominam, że nie mogą zaniedbać religijnego wychowania dzieci. Proszę, aby wpisały swoje pociechy na lekcje religii. Wybór jest dość obszerny. Chętnie udzielę informacji  i pomogę nawiązać kontakt z katechetą Waszej parafii gdzie dziecko chodzi do szkoły. Będziemy się cieszyć gdy wpiszecie dziecko na lekcje religii w Parafii Polskiej.

*. W przyszłą niedzielę na naszej Mszy Św. w Col de Villefranche o godz. 10.00 będzie Chrzest małego Hugo, który ma 2 latka. Rodzina francuska prosiła o to aby ochrzcić ich pierwszego synka we Wspólnocie Polskiej.

*. Dziś Msza Św. w Cannes o 15,30

*. W Jaśle w woj. podkarpackim stanie 13-metrowy pomnik Chrystusa Króla Wszechświata.
Jak przyznają pomysłodawcy budowy, inspirowali się figurami Chrystusa z Rio de Janeiro i Świebodzina. Brazylijski posąg ma 30 metrów wysokości, ten polski – 36 metrów. Świebodziński posąg jest najwyższą na świecie budowlą przedstawiającą Jezusa.

*. W niedzielę 25 września planowana jest pielgrzymka naszych parafian do Matki Bożej w La Salette; pan Marek i pan Andrzej – udzielą informacji  szczegółowych. Dodam tylko, że do La Salette jest ok 300 km. i każdy może się wybrać.

*. W tym tygodniu wyjeżdżam na rekolekcje polskich księży do Lourdes. Matce Bożej będę przedstawiał w modlitwach Wasze emigranckie sprawy. Rekolekcje będzie prowadził współorganizator ŚDM – Biskup Ryś z Krakowa.