INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.08.21

21 Niedziela w ciągu roku – kolor zielony.

*.W piątek przypada Święto Matki Bożej Częstochowskiej, zapraszam Was na Mszę Św. do kaplicy na Garibaldi na 19.30

*. Wspomnę o niektórych datach. Mianowicie;
Naszym zwyczajem na początku września, gdy zaczynamy rok szkolny, będziemy prosić Św. Krzysztofa o jego wstawiennictwo za wszystkich
kierowców i pasażerów, szczególnie tych małych. W jedną z niedziel we wrześniu dokonamy poświęcenia pojazdów.

*.  Jest już tradycją, że pielgrzymujemy do Matki Bożej w Laghet.   Po Mszy na esplanadzie urządzamy rodzinne spotkanie przy grillu. Data na ten rok; 9 października druga niedziela października. Wtedy nie ma Mszy w Col de Villefranche ani w Cannes.

*. Jest piękna inicjatywa naszych parafian, aby się wybrać do Matki Bożej w La Salette. Trasa ok. 300 km. Czas; 4/5 godzin jazdy samochodem. Ci którzy by chcieli więcej wiedzieć na ten temat, niech zwrócą się do pana Marka  albo pana Andrzeja. La Salette jest miejscem objawień Matki Bożej, która płakała i miała na ramionach ciężki łańcuch jako symbol pokuty za grzeszny świat.

*. Naszym Gościom, którzy będą powracać do Ojczyzny życzymy szczęśliwej drogi i zachowania miłych wrażeń z urlopu na terenie naszej parafii. Przekażcie pokłony Waszym bliskim i Waszym kapłanom.

*. Naszych Parafian, którzy powrócili do Polskiej Parafii Nicei prosimy, aby dzielili się z nami pozytywnymi spostrzeżeniami liturgii, które zaobserwowali w czasie urlopu. Może uda się niektóre zrealizować u nas.

*. Imieniny w tym tygodniu; wtorek-Św. Róży,  środa-Bartłomieja    Apostoła,  piątek-Matki Bożej Częstochowskiej,  sobota-Św. Moniki.