INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.06.19

XII Niedziela w ciągu roku – kolor zielony.

*Dziś nasze dziękczynienie Panu za kończący się rok szkolny.
Wyrazimy je procesją z Najśw. Sakramentem.

** Dziś Msza Św. w Monako – 15h30. To już przedostatnia przed wakacjami. Zapraszam.

Msza Św. będzie w Sali na górze ponieważ kościół jest zajęty.

* Zapowiedzi przedślubne; Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Kalina-Elżbieta LISOWSKA oraz Mateusz-Bogdan ADAMEK

*Msza na Garibaldi w wakacje (Lipiec i sierpień)– 19.30 (tak jest na wizytówce i tak proszą turyści)

*Dziś Święcenia Kapłańskie w diecezji Nicea. Módlmy się za NEOPREZBITERÓW – nowych kapłanów.

* Natomiast w przyszłą sobotę będą święcenia naszego Rodaka – O. Marco. Uroczystości będą w Asyżu. Jest możliwość wyjazdu z parafią OO. Franciszkanów. Organizują pobyt i zwiedzanie na dwa lub trzy dni.

*Z okazji Dnia Ojca pamiętajmy w modlitwach o tych, którym tak wiele zawdzięczamy.

*Wakacje wkrótce. Przyjadą  księża zastępcy. Dołóżmy starań aby odpowiednie było nasze włączenie się do sprawnego funkcjonowania Parafii.

(Niech będzie to dobre zaangażowanie  w czytania, pieśni, dzwonienie na Mszę, pomoc Panu Andrzejowi.

*Módlmy się za polskich sportowców i kibiców aby zawsze umieli tak pięknie jak ostatnio rozsławiać naszą Ojczyznę z dobywać sympatię dla Polaków.

*Pani Irenie Kandora  dziękujemy za ofiarowanie tuby nagłaśniającej, która będzie przydatna do procesji.