INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.06. 05 Pierwsza Komunia Św.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.06. 05

Pierwsza Komunia Św.

* Dzień Pierwszej Komunii to ważne wydarzenie w życiu dziecka. Gratulujemy tego dzieciom jak również ich rodzicom. Doceniam wysiłek jaki mamy (i ojcowie) włożyły w przygotowanie dzieci od strony duchowej.

* Jutro Msza Św. w Cannes o godz. 15:30

* W sobotę – Msza na Garibaldi. Godz. 19:00

*  Zjazd Polonii i PIKNIK W GRIMAUD który odbędzie się NIEDZIELE 12 CZERWCA b.r o godzinie 13-ej w parku przy XI-wiecznej kaplicy Notre Dame de la Queste. Zaprasza Ks. Zbigniew Kret.  http://www.grimaud-provence.com/grimaud/fr/historique-grimaud.php (Dojazd: okolo 1,5 km od Grimaud przy drodze D14 w stronę Saint Maxime)

* Święcenia kapłańskie Brata Marco Savioli. ( To nasz rodak przez matkę. Jego rodzina jest w Lublinie).  Aktualnie mieszka w Nicei na Cimiez, jest Franciszkaninem.
Jest możliwość pojechać na uroczystość święceń do Asyżu. Wyjazd na 3 dni 310 €, na 2 dni – 150€.Mozna się informować telefonicznie ; 04 93 81 00 04

* Zaprośmy Jezusa Miłosiernego do naszych rodzin. Obraz Miłosierdzia Bożego, który zaprosimy do naszego mieszkania na tydzień, pomoże nam przybliżyć się do Źródła Miłości i otrzymać wiele łask.

* W minioną niedzielę był Diecezjalny Dzień Emigranta. Kościół był wypełniony. ….brakowało Polaków.
Przykro mi bardzo z powodu Waszego lenistwa i Waszego egoizmu.
Dziękuję bardzo sześciu osobom, które były obecne na spotkaniu z biskupami i innymi emigrantami.