INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.05.29 Boże Ciało

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.05.29

Boże Ciało

*Dziś Święto Bożego Ciała. Przykre to dla mnie, że nie możemy tej uroczystości świętować tak jak się powinno.  Mimo moich negocjacji i próśb ustąpiliśmy miejsca Wspólnocie Francuskie. *Dlatego dziś Msza Św. o godzinie 9:00 i nie ma procesji Bożego Ciała. Pana Jezusa uczcimy procesją w innym terminie. Uczcijmy Go, każdy w swoim sercu, osobistą adoracją .
Święto Bożego Ciała w Polsce świętowano w miniony czwartek.

*Najbliższa niedziela – Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii polskiej. Przystępuje pięcioro dzieci. Wyrażam podziękowanie rodzicom za współpracę z księdzem. Doceniam trud przywożenia dzieci w każdy piątek, co przy emigracyjnych zajęciach i obowiązkach nie jest łatwe.

*Proszę aby pierwszych pięć ławek zostawić dla najbliższej rodziny dzieci Pierwszej Kom.
*Ze względu na szacunek dla tej uroczystości, poprosiliśmy aby w tym dniu busiki nie stały pod kościołem.

*Państwu Joli i Maćkowi dziękujemy, że nas przyjmują w swoim ogrodzie z okazji Dnia Emigranta.
Nasza Rodzina Parafialna
* Witam serdecznie!
Proponuje pomoc w załatwianiu spraw administracyjnych (wypełnianie druków, dokumentów, podań, pisanie CV… ) oraz w nauce języka francuskiego na terenie Nicei.
Email: [email protected]