INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.05.15… Zesłanie Ducha Świętego

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.05.15

Zesłanie Ducha Świętego
* 13 maja 1917 – w Fatimie Matka Boża objawiła się dzieciom (Łucja, Hiacynta, Franek)

* 13 maja 1981 roku (35lat Temu) na Placu Św. Piotra został postrzelony Papież.

* Zmiana godziny Mszy Św. w Col de Villefranche. Wyjątkowo. Z powodu Pierwszej Komunii Św. – ostatnia niedziela maja czyli 29 msza o godz. 9.00

Lepiej by było aby busiki nie przyjechały wtedy pod kościół aby nie było problemu

* Pierwsza Komunia Św. naszej grupy – 5 czerwca. Módlmy się za dzieci, które po raz pierwszy przyjmą P. Jezusa do swojego serca i będą odprawiać pierwszą spowiedź.

* Rodzice proszą aby pod kościołem busiki nie stały wtedy przy kościele. Ja do tej prośby się przychylam. Moje stanowisko w tej sprawie znacie. Jaką duchową korzyść ma Parafia z obecności busika ?

* Święcenia kapłańskie. Nasz Rodak, który studiował w Rzymie, aktualnie jest u OO. Franciszkanów w Nicei otrzyma święcenia kapłańskie w ostatnią sobotę czerwca. Frère Marco nas zaprasza na to wydarzenie do Asyżu. Pomyślmy nad tym. Może udałoby się nam wyjechać. Asyż jest pięknym miastem.

* Dziękuję Wam za piękne przyjęcie księdza Roberta. Dzięki polskiej gościnności czuł się tu dobrze.

*Dziękuje również za ofiarę złożoną z okazji zakupienia grilla do naszej parafii. Nie było tego dużo (52€) – gdyby ktoś chciał dołożyć, mówię „Bóg zapłać”

*Zespół góralski „Corny Potok” wystąpi z okazji Dnia Dziecka w Szkole Polskiej.
Czas nie pozwolił im aby zagrali na Mszy Polskiej.

*Dziś w Monaco nie ma Mszy Św. z racji od nas nie zależnych.